Formula 1: Botas se upisao u istoriju

Vozač Mercedesa Valteri Botas pobednik je Velike nagrade Rusije, trke šampionata Formule 1.

Finac je stazu u Sočiju odvezao u vremenu jedan sat  28 minuta 743 sekunde i zabeležio prvu pobedu u karavanu Formule 1 u karijeri. Drugo mesto osvojio je Nemac Sebastija Fetel u Ferariju sa 1,118 stotinki zaostatka.

Botas je odlično startovao i vodio tokom čitave trke. U poslednjih 15-ak krugova Fetel je rapidno smanjio njegovu prednost i u finišu trke pokušavao da ga obiđe, ali je automobilista iz Finske izdržao sve nalete i obezbedio pobednički šampanjac.

Na najnižu stepenicu pobedničkog podijuma popeo se Finac Kimi Raikonen u Ferariju.

Trostruki svetski šampion Luis Hamilton iz Mercedesa se tokom čitave trke mučio da održi ritam sa vodećim triom i na kraju je zauzeo za njega slabu četvrtu poziciju.

Vozač Red Bula Maks Verštapen je trku završio na petom mestu ispred Serhija Pereza. Bodove su redom osvojili i Esteban Okon, Niko Hulgenberg, Felipe Masa i Karlos Sainc.

Fetel je uvećao prednost u generalnom plasmanu. Sada ima 86 bodova. Hamilton je drugi sa 73, a Botas treći sa 63 osvojena boda.