Srbija – Španija 11:5 (3:1, 2:0, 3:2, 3:2)

Vaterpolisti Srbije zabeležili su i drugu pobedu na Svetskom šampionatu u Budimpešti.

Aktuelni olimpijski, svetski i evropski šampioni nadigrali su Španiju i čvrsto drže prvu poziciju u grupi C.

Izabranici Dejana Savića dominirali su tokom čitavog meča i nisu ostavili nikakvu nadu svom rivalu da mogu ozbiljnije da ih ugroze.

U prvoj četvrtini su ekipe ispitivale snage. Dobrih pet minuta nije bilo golova, a onda je Alehandro Sančez doveo Špance u vođstvo. Radost „furije“ nije dugo trajala, jer je usledio „blickrig“ naše selekcije, koja je do kraja četvrtine postigla tri gola (Prlainović 2 i Filipović) i preuzela kontrolu igre u svoju korist.

„Delfini“ su nastavili da igraju granitno u odbrani i u drugih osam minuta igre. Srbija u drugoj deonici nije primila gola, a Ubović i Mandić su još više uvećali prednost.

Srbija je nastavila rutinski da odrađuje posao i u trećem kvartalu. Španci su se borili, ali su aktuelni šampioni sveta preko Aleksića i Filipovića uzvraćali udarac, da bi Stefan Mitrović prvim golom doneo Srbiji pet golova prednosti.

Najbolja vaterpolo selekcija na svetu u poslednjih nekoliko je dobila i poslednju deonicu rezultatom 3:2. Ubović je postigao i drugi gol, a u listu strelaca su se upisali i Pijetlović i Ćuk.

Srbija se u trećem kolu grupe C sastaje sa Grčkom u petak, 21. jula od 10.50 časova po srednjeevropskom vremenu.