KRAJ: Sparta – Crvena zvezda 0:1 [VIDEO]

Stadion Letna

Sparta i Crvena zvezda igraju revanš utakmicu 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Crveno-beli imaju prednost od 2:0 iz prvog meča u Beogradu i dobru priliku da se plasiraju u plej-of.

Treneri Andrea Stramaćoni i Vladan Milojević odredili su sastave za večerašnju utakmicu.

Sparta: Dubravka, Karavajev, Mareček, Štetina, Kadlec, Mandjek, Mavuba, Plavšić, V.Kadlec, Fridek, Janko.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Jovičić, Srnić, Kanga, Milić, Boaće.

Utakmicu sudi Toni Šapron iz Francuske.

U odnosu na prvi meč koji su crveno-beli dobili, Milojević je napravio samo jednu izmenu u startnoj postavi. Umesto Rikardinja, koji nije ni doputovao u Prag, utakmicu će početi Slavoljub Srnić.

Na klupi Sparte šansu čekaju: Kubek, Čivić, Saček, Zahustel, Rosicki, Ben Haim i Lafata, dok je Milojević na klupi ostavio Kahrimana, Babića, Gobeljića, Adžića, Milijaša, Radonjića i Pešića.

Utakmica počinje u 19 časova, a vi možete da pratite na Sportskoj centrali iz minuta u minut dešavanja na stadionu Letna u Pragu.

Na stadionu se nalazi oko 20.000 gledalaca, među kojima je i veća grupa navijača Crvene zvezde.

Navijači Zvezde u Pragu

1′ Utakmica je počela.

4′ VELIKA prilika za Zvezdu. Ubacio se Boaći iza odbrane Sparte, ali je golman Dubravka izašao na vreme i sačuvao svoju mrežu.

5′ Ponovo pokušava Boaći, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, pored gola.

8′ Slično kao i u prvoj utakmici Zvezda je iznenadila Spartu ofanzivom. Pokušavaju Kanga, pa Srnić, ali su njihovi udarci izblokirani.

13′ Sparta se malo oslobodila pritiska, ali još uvek nije uspela da napravi ozbiljniju napadačku akciju.

15′ Prvi udarac ka golu Zvezde. Posle solidnog napada domaćina šutirao je Fridek, slabo je to za Borjana.

16′ Janko je pokosio Stojkovića na sredini terena i dobio žuti karton.

19′ GOOOOOOOOOOLLLL!!! Boaćiiiiii. Srnić je dobio loptu po desnoj strani, činilo se da će mu pobeći u gol-aut ali nije odustajao. Stigao je i zavrnuo u peterac, između golmana i centarhalfa Sparte, pravo na nogu Boaćiju koji postaje fatalan po češki tim.

25′ Pokušala je Sparta da uzvrati posle akcije Plavšića i Karavajeva, Rus šutira preko gola.

29′ Pritisak Sparte posle primljenog gola. Plavšić je izborio drugi korner za češki tim, ali i dalje nema opasnosti po crveno-bele.

33′ Slobodan udarac za Spartu za 25 metara. Šutirao je Plavšić, slabo i neprecizno.

35′ Kontranapad Zvezde. Kombinovali su Boaći i Kanga, šutirao je Gabonac ali je izblokiran.

38′ SRBIJA – KOSOVO, odjekuje stadionom u Pragu. Zajedno navijaju pristalice Zvezde i Sparte.

39′ AUUUUUU, kakav promašaj Jovičića. Spojio ga je Kanga sa golom, ali je Zvezdin vezista želeo da prebaci golmana Dubravku i promašio ceo gol.

43′ Vaclav Kadlec je pokušao da ugrozi Borjana, šutirao je sa 17 metara, pored gola.

45′ Prva situacija koja bi se mogla nazvati šansom za Spartu. Kadlec je izmakao odbrani Zvezde, istrčao je Borjan i osujetio fudbalera Sparte koji nije uspeo da uposli svoje saigrače.

45′ Novi kontranapad Zvezde. Kanga i golman Dubravka su i isto vreme stigli do lopte, Gabonac je bio jači u duelu, ali se potom okliznuo i velika šansa je prokockana.

Kraj prvog poluvremena. Zvezda ima i igru i rezultat koji je vodi u plej-of za popunu Lige Evrope. Sparti treba čudo da nešto promeni.

46′ Nastavljena je utakmica. U Sparti je Ben Haim zamenio Vaclava Kadleca. Milojević nije ništa menjao.

49′ Rodić je centrirao sa leve strane, Mihal Kadlec izbacuje loptu u korner. Posle udarca iz ugla lopta je došla do Donalda koji je šutirao sa dvadesetak metara pored gola.

52′ Ispao je Le Talek iz igre. Janko je imao mnogo prostora u šesnaestercu Zvezde, ali je Savić bio dobro postavljen i otklonio opasnost.

53′ Na drugoj strani centaršut Rodića, Milić šutira glavom i pogađa spoljni deo mreže.

59′ Manđek dobija žuti karton pošto je sa leđa faulirao Kangu.

61′ Druga izmena u Sparti, izlazi Janka u igri je Lafata.

63′ Fudbaleri Sparte u drugom poluvremenu imaju više loptu u nogama, ali su nemoćni u napadu. Zvezda kontroliše sve.

66′ Pokušao je Srnić, Dubravka uz dosta muke brani.

66′ I treća izmena kod domaćina, Rosicki menja Mavubu.

68′ Nova gužva pred golom Sparte, Maraček izbacuje loptu u korner ispred Milića. Odbranio se češki tim.

70′ Prva izmena u Zvezdi. Nemanja Radonjić će u nastavku igrati umesto danas odličnog Srnića.

73′ Kombinacija Rosikog i Lafate, ali ne može to da prođe pored odbrane Zvezde.

75′ Najvatreniji navijači Sparte su priznali poraz i napuštaju stadion. U Pragu se čuje samo pesma „delija“.

75′ Žuti karton za Borjana zbog odugovlačenja.

77′ Stativa. Ben Haim je posle solo akcije šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio okvir Zvezdinog gola. Najbolja šansa za Spartu na dve utakmice protiv Zvezde.

78′ Gde je stativa tu je i prečka. Lafata je šutirao glavom sa pet metara, Borjan skrenuo loptu do prečke i tako sačuvao svoju mrežu.

81′ Pešić će zameniti Boaćija, koji hramlje i napušta teren. Izgleda da ima problem sa preponama.

82′ Još jedna fantastična intervencija Borjana. Ponovo je pokušao Lafata, posle centaršuta Plavšića, ali ne dozvoljava Zvezdin golman da lopta uđe u mrežu.

85′ Poslednji minuti protiču u znaku Borjana. Sada je odbranio i udarac Plavšića, na odbijenu loptu je naleteo Lafata, ali ga je Rodić izblokirao, ostaje 1:0 za Zvezdu.

88′ Borjan je začarao mrežu. Fridek je ostao oči u oči sa golmanom Zvezde i šutirao pravo u njega.

89′ Nova šansa za Spartu, Ben Haim šutira, Savić blokira i lopta odlazi u korner. Pokušava i Mareček, pravo u Borjana.

90′ Gobeljić menja Milića u poslednjim trenucima utakmice. Igraće se još četiri minuta.

Kraj utakmice. Crvena zvezda je slavila u Pragu sa 1:0, golom Boaćija u 19. minutu i zasluženo se plasirala u plej-of Lige Evrope. Žreb za poslednju rundu kvalifikacija biće održan u petak.

Velika radost fudbalera Crvene zvezde i njihovih navijača, kojih je bilo više od 2.000 u Pragu.