Srbija sa prvog mesta ide u polufinale Gran Prija

Odbojkašice Srbije su u drugom kolu finalnog turnira Gran Prija pobedile Italiju i sa prvog mesta idu u polufinale ovog takmičenja.

Posle dva sata igre Srbija je slavila sa 3:1, po setovima 25:18, 25:19, 16:25, 27:25.

Protivnik našeg tima u polufinalu biće poznat posle raspleta u grupi J, u kojoj za prva dva mesta i dalje konkurišu sve tri reprezentacije Kina, Holandija i Brazil.

Izabranice selektora Zorana Terzića su danas ubedljivo nadigrale Italijanke u prva dva seta. U trećem setu je došlo do pada u igri, a najzanimljiviji je bio poslednji, četvrti set.

Italija je u završnicu ušla sa četiri poena prednosti (18:22), ali je usledila velika serija Srbije od 6:0 za vođstvo od 24:22 i prve dve meč lopte. Italijanke se nisu predale, odbranile su prvi nalet našeg tima, ali nisu uspele da naprave novi preokret.

Obzirom da je Srbija i pre ove utakmice obezbedila plasman u polufinale, Terzić je danas odmarao nosioce igre, a najefikasnije su bile Tijana Bošković sa 16 i Ana Bjelica sa 12 poena.