KRAJ: Crvena zvezda – Krasnodar 2:1 [VIDEO]

Fudbaleri Zvezde u Krasnodaru

Jedan čas nakon Partizana svoju borbu za plasman u Ligu Evrope počinje i Crvena zvezda koja pokušava da nadoknadi minus od jednog gola iz prve utakmice.

Trener Vladan Milojević odredio je igrače koji će od prvog minuta napasti plasman u Ligu Evrope, a malo iznenađenje predstavlja nastup Abrahama Frimponga, dok se Milan Rodić oporavio od povrede i u timu je od početka utakmice.

Crvena zvezda će igrati u sastavu Borjan, Rodić, Savić, Frimpong, Stojković, Donald, Kanga, Radonjić, Srnić, Milić i Boaći.

Trener gostiju Igor Šalimov odlučio se za sledećih jedanaest igrača: Sinicin, Ramirez, Martinovič, Grankvist, Petrov, Kabore, Gazinski, Mamaev, Klaeson, Smolov i Vanderson.

Utakmica počinje u 21 čas.

Rešili smo sve tehničke probleme i možemo da pratimo duel Crvene zvezde i Krasnodara.

26′ Crvena zvezda je napravila korak bliže plasmanu u Ligu Evrope, pošto od 6. minuta golom Radonjića ima prednost protiv Krasnodara. Gosti su zapretili samo jednom, kada je Klaeson iz dobre pozicije šutirao, ali je Stojković izblokirao njegov udarac

32′ Velika prilika za Crvenu zvezdu, Kanga je izveo slobodan udarac sa desne strane, najviši u skoku bio je Savić, ali je glavom šutirao pored gola

35′ Udarac Kange je izblokiran, lopta se odbila do Milića koji je šutirao preko gola

37′ Smolov je izveo slobodan udarac sa 25 metara po sredini gola, pokušao je da iznenadi Borjana šutem u njegov ugao, ali je lopta otišla pored desne stative

40′ Bila je Crvena zvezda veoma blizu drugog gola, ali je udarac Ričmonda Boaćija završio na desnoj stativi

Kraj prvog poluvremena Odlično prvo poluvreme crveno-belih, koji su pored gola imali još dve odlične prilike, a sa druge strane su neutralisali sve pokušaje igrača Krasnodara

46′ GOOOOOLLLLLLLLL Crvena zvezda – Krasnodar 2:0 Kanga!!

Fantastičan gol Gelora Kange samo što je počelo drugo poluvreme, Kanga je raspalio po lopti sa 25 metara iskosa sa leve strane i poslao je u gornji levi ugao, van domašaja Sinicina

58′ Vanderson je bio u prilici da ugrozi gol Borjana, ali je šutirao pravo u golmana Crvene zvezde

65′ Krasnodar je preuzeo incijativu, Crvena zvezda se ograničila na kontre, ali njena odbrana večeras funkcioniše besprekorno

70′ Dosta prekida u poslednjih nekoliko minuta, igra je izgubila na tečnosti

76′ Najveća prilika za Krasnodar, Vanderson je zahvatio volej iz dobre situacije, međutim šutirao je preko gola

81′ GOOOOLLLLLLLLL Crvena zvezda – Krasnodar 2:1 Grankvist iz penala!!

Najblaže rečeno sumnjiva odluka nemačkog sudije Štilera posle duela Stojkovića i Vandersona. Siguran izvođač bio je Grankvist, Borjan u jednu, lopta u drugu stranu

90′ Igraće se šest minuta nadoknade vremena

92′ Kakva odbrana Borjana! Grankvist je pokušao glavom sa pet metara, Borjan se izvio, izvukao loptu iz donjeg desnog ugla i izbacio je u korner