„Orlovi“ uz oscilacije do novog trijumfa na Evropskom prvenstvu

Srbija – Estonija 3:2 (25:23, 16:25, 21:25, 25:20, 15:12)

Odbojkaši Srbije zabeležili su drugu pobedu na šampionatu Evrope u Poljskoj.

Izabranici Nikole Grbića savladali su Estoniju nakon velike borbe u pet setova.

U prvom setu vodila se neizvesna borba, a „Orlovi“ su do vođstva stigli boljom igrom u finišu. Stanković je dobro servirao, a Kovačević bio nemilosrdan u napadu, da bi Podraščanin sjajnim prvim tempom završio posao.

Srpski odbojkaši su potpuno stali u drugom setu. Estonci su od samog starta nametnuli svoj ritam i stekli su prednost od četiri poena (8:4) na prvom tehničkom tajm-autu. Do kraja seta naši odbojkaši nisu imali odgovor na igru Estonije, pa je reprezentacija bivše sovjetske republike brzo stigla do izjednačenja.

Estonija je povela sa 7:2 u trećem setu. Srbija je uspela da se vrati sa četiri uzastopna poena, ali su Estonci zadržali nalet „Orlova“ i ponovo uspostavili dominaciju na terenu, stigli ponovo do +4 (16:12), i prednost rutinski zadržali do kraja ovog dela igre.

Odbojkaši Srbije su se prenuli u četvrtom setu. Dobrim servisom pomeren je prijem protivnika, a Grbićevi puleni su zaigrali bolje i u polju. Sve to je dalo rezultat i ušlo se u peti set.

U odlučujućem setu, srpski reprezentativci su došli do svoje igre, proradio je i blok i poen po poen su išli ka novom trijumfu. Stečena prednost od 9:5 bila je preveliki zalogaj za novi preokret Letonije i Srbija je upisala nova dva boda na Evropskom prvenstvu.

Podsetimo, Srbija je u prvoj rundi A grupe nadigrala domaćina Poljsku sa 3:0 u setovima.

Naredni meč srpski odbojkaši će igrati protiv Finske u ponedeljak 28. avgusta od 17.30.