Hamilton nadmudrio Fetela i slavio u Belgiji

Luis Hamilton pobednik je trke Formule 1 na stazi Spa Frankošamp u Belgiji.

Vozač Mercedesa ostvario je svoju 58. pobedu u karijeri, nadmašivši direktnog rivala za titulu, Ferarijevog asa Sebastijana Fetela, koji je morao da se zadovolji drugim mestom.

Britanac je vodio od početka do kraja trke, a nakon izlaska sigurnodnog vozila sa staze u 34. krugu uspeo je da odbije žestok napad Nemca i potom završi trku u velikom stilu.

Vozač Red Bula Danijel Rikardo iskoristio je ulazak Sejfti kara, zbog incidenta Sebastijana Okona i Serhija Pereza, i uspeo da se dokopa najnižeg stepena na pobedničkom podijumu. Ferarijev Finac Kimi Raikonen trku je završio na četvrtom mestu ispred zemljaka u Mercedesu Valterija Botasa.

Niko Hulkenberg u Renou zauzeo je šesto mesto, a plasman u prvih deset obezbedili su redom Sebastijan Grožan, Felipe Masa, Okon i Karlos Sainc.

Fetel vodi u generalnom plasmanu sa 220 bodova, sedam više od Luisa Hamiltona. Botas je treći sa 179 bodova.
Mercedes je prvi u plasmanu konstruktora sa 392 boda, dok je dvojac Ferarija sakupio 348 bodova.