KRAJ: Srbija – Moldavija 3:0 [VIDEO]

Navijači Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije od 18 časova nastavlja kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Rival je selekcija Moldavije koja nema nijedan trijumf u prvih šest kola i samo je dva puta uspela da ostane neporažena.

Selektor Slavoljub Muslin odredio je startnih 11 igrača za ovaj meč i priredio malo iznenađenje Igoru Dobrovoljskom na klupi Moldavije – umesto Antonija Rukavine utakmicu će početi Mijat Gaćinović.

Za Srbiju će igrati: Rajković, Ivanović, Nikola Maksimović, Nastasić, Gaćinović, Matić, Gudelj, Kolarov, Kostić, Tadić, Mitrović.

Sa druge strane Moldavija će meč početi u sastavu: Čebanu, Čebotaru, Posmak, Epureanu, Armaš, Anton, Kožokari, Dedov, Jonica, Kočijuk, Ginsari.

Počela je utakmica.

5′ Za sada bez većih uzbuđenja pred jednim ili drugim golom

10′ Dobar napad Srbije, centrirao je Ivanović, ali je defanzivac Moldavije izbacio loptu u korner

18′ Sve jači pljusak ometa igrače obe reprezentacije, Srbija napada, ali ne uspeva da stvori ozbiljniju šansu pred golom Moldavije

20′ GOOOOLLLLLLL Srbija – Moldavija 1:0

Prvo veće uzbuđenje pred golom Moldavije i odmah vođstvo Srbije. Akcija je počela od Matića koji je poslao loptu na levu stranu prema Kolarovu, ovaj je poslao u kazneni prostor prema Kostiću koji je promašio loptu, ali je ona stigla do Gaćinovića koji je efektno savladao golmana Modavije

30′ GOOOOLLLLLL Srbija – Moldavija 2:0

Prelepa akcija Srbije, Gaćinović i Tadić su odigrali dupli pas, strelac prvog gola je ušao u kazneni prostor i poslao loptu po zemlji na ivicu peterca, a na drugoj stativi je dočekao Kolarov i duplirao prednost

32′ Još jedna dobra akcija Srbije, ponovo je Kolarov bio glavni akter, pokušao je da pronađe Mitrovića u protivničkom petercu, ali je ispred centarfora Srbije intervenisao jedan defanzivac gostiju i izbacio loptu u korner

33′ Odlična igra Srbije u prvih pola časa mogla je da bude krunisana trećim golom, Gaćinović je pronašao Mitrovića koji je pogodio stativu.

45′ Pokušaj Gudelja sa ivice kaznenog prostora, ali ipak visoko preko gola

Kraj prvog poluvremena Odlična igra Srbije i sigurna prednost pred nastavak meča, a to pokazuju i ovacije publike na stadionu u Humskoj

46′ Počelo je drugo poluvreme na stadionu Partizana, nije bilo izmena

53′ Pokušaj Moldavije iz poprilične udaljenosti, ali pored desne stative Rajkovićevog gola. Tek drugi udarac ka golu Srbije

57′ Mirna utakmica u drugom poluvremenu, sličan tok meč je imao i u prvih dvadesetak minuta prvog dela

59′ Prilika za Srbiju nakon kornera sa leve strane, glavom je pokušao Mitrović, ali je Čebanu imao sreću da je lopta išla pravo u njega. Doduše, ni Mitrović je nije zahvatio onako kako je želeo

63′ Branislav Ivanović je bio blizu postizanja trećeg gola za Srbiju, ali je njegov pokušaj sa dvadesetak metara prohujao pored desne stative

66′ Posle više od dve godine u dresu reprezentacije Srbije je Adem Ljajić koji je ušao u igru umesto Dušana Tadića, a obojica su pozdravljena aplauzima

72′ Akcija Srbije po desnoj strani, Matić je uposlio Ivanovića, koji je odlično pronašao Ljajića u kaznenom prostoru, ali je fudbaler Torina šutirao preko gola

76′ Druga izmena u Srbiji, van terena otišao je Nemanja Matić, a u igri je Nemanja Radoja

81′ GOOOOLLLLLLLLL Srbija – Moldavija 3:0

Akcija u tri poteza srpske reprezentacije, Kolarov je pronaša Kostića, ovaj odmah asistirao Mitroviću koji je poslao u mrežu

82′ Odmah nakon gola Mitrović je napustio igru, umesto njega u igri je Aleksandar Prijović

86′ Nova velika prilika za Srbiju, Kolarov je uposlio Ljajića, ali je neko od protivničkih igrača sa gol linije izbacio loptu u korner