KRAJ: Srbija – Nemačka 2:3 (26:24, 25:15, 18:25, 25:27, 13:15)

Odbojkaši Srbije

Odbojkaši Srbije sastaju se sa Nemačkom u polufinalu Evropskog prvenstva u Poljskoj.

Odbojkaška reprezentacija naše zemlje će po četvrti put pokušati da uđe u finale na šampionatima Starog kontinenta. Savezna Republika Jugoslavija osvojila je zlato u Češkoj 2001, dok je Srbija bila najbolja u Austriji i Češkoj 2011. godine.

Srbija je počela susret u sastavu: tehničar Jovović, primači servisa: Petrić i Kovačević, srednji blokeri: Podraščanin i Lisinac, korektor Luburić i libero Majstorović.

Odbojkaši Srbije su bolje započeli meč i vode sa 4:2, napad naše selekcije za sada odliččno funkcioniše. Kovačević je prošao jednu veoma tešku loptu, značajno za samopouzdanje.

Orlovi su na prvi tehnički tajm-aut otišli sa dva poena prednosti (8:6).

Srbija igra odlično u fazi odbrane, a proradio je i blok.

Izabranici Nikole Grbića igraju sjajno i na drugi tehnički tajm-aut u prvom setu su otišli sa šest poena prednosti.

Briljantna partija Srbije u prvom setu, Nemci nemaju rešenja za kreativnu igru naše selekcije u napadu. Trenutni rezultat je 19:13.

Nemci su zaigrali malo bolje u finišu prvog seta i uneli neizvesnost u prvi deo igre. Trenutno je 20:18 za Srbiju.

Nemačke se potpuno približila i Grbić je zatražio tajm-aut.

Konačno je Srbija osvojila poen na servis Froma, vode naši 21:20.

Nemačka je izjednačila na 22:22, prvi put od samog starta meča. Usledio je neverovatan potez Kovačević, a potom i Uroševa greška (23:23).

Srbija je zasluženo osvojila prvi set rezultatom 26:24.

U drugom setu se za sada vodi izjednačena borba. Trenutni rezultat je 5:5.

Odbojkaši Srbije su dodali gas, osvojili tri uzastopna poena na servis Podraščana i na tenhički tajm-aut otišli sa dva tri poena prednosti.

Nemačka je prekinula seriju Srbije na servis Podraščanina. Srbija vodi 11:6 u drugom delu igre.

Nemačka je napravila seriju od 5:1 zahvaljujući dobrim servisima. Ipak, sjajan napad Liburić je skinuo Grozera sa servis linije.

Ponovo je Srbija zaigrala na nivou i sa četiri uzastopna osvojena poena na drugom tehničkom tajm-autu je plus 5 za našu selekciju. Proradila je linija srednjih blokera, Lisinac na servisu, a Podraščanin u bloku.

Srbija održava prednost i grabi ka vođstvu od 2:0. Trenutno je 21:14.

Odbojkaši Srbije vode sa 2:0 u setovima. Orlovi su dominirali u drugom delu igre i u potpunosti nadigrali ekipu koju sa klupe predvodi Andrea Đani.

Počeo je treći set.

Srbija je ponovo otvoril abolje početak seta i povela sa 6:3, nakon dobrih servisa Petrića i dobre igre Majstorovića u polju. Orlovi imaju dva poena viška na prvom tehničkom tajm-autu u trećem setu.

Nakon tehničkog tajm-auta, Nemci su uzeli dva poena i vratili se u egal. Nemačka igra sve bolje i trenutno vode sa 12:10 u trećem setu, pa je Grbić zatražio tajm-aut.

Kampa je odservirao tri asa i Nemačka je stekla pet poena prednosti.

Atanasijević, koji je nedavno ušao u igru, uneo je živost u naše redove dobrim servisima i napadima iz zone odbrane.

Nemačka ponovo ima šest poena prednosti i na pragu je da meč odvede u četvrti set.

Panceri su rutinski završili posao u trećem setu i smanjili rezultat na 2:1.

Nemačka je bolje otvorila četvrti deo igre i povela sa 5:2. Ipak, Srbija se vratila u igru sa tri uzastopna poena.

Panceri imaju minimalnu prednost n aprvom tehničkom tajm-autu u četvrtom setu. U ovom delu igre, Nemačka je uglavnom u prednosti, a Srbija pokušava da sustigne rezultat.

Orlovi su prešli u vođstvo. Dobra igra u polju i vrhunska realizacija Atanasijevića.

Nemačka je ponovo okrenula stvari na svoju vodenici i minimalno vodi na drugom tehničkom taj-mautu četvrtog seta.

Srbija ponovo vodi nakon fantastičnog bloka Lisinca (19:18).

Igra se poen za poen, a Srbija je u blagoj prednosti (22:21).

Nemačka vodi 26:25 nakon uspešnog čelendža.

Nemci su izjednačili rezultat na 2:2 u setovima, nakon sjajnog bloka. (27:25).

Počeo je odlučujući set. Igra se poen za poen (3:3). Nakon bloka Bomea, Nemačka vodi sa 5:4. Dva vezana poena Srbije, koja ponovo vodi nakon napada Kovačevića.

Nemačka na promeni strana u petom setu ima minimalnu prednost (8:7).

Dva uzastopna poena Srbije i novo vođstvo (9:8). Sjajno servira Lisinac i nova greška Nemaca, Srbija ima dva poena prednosti u petom setu. Nemci se vraćaju u igru sa dva uzastopna poena. Kirš je odservirao as i prednost je opet na strani Nemačke.

Nažalost, Atanasijević je ispucao loptu u aut i Nemačka vodi sa 13:11 u petom setu.

Nemci su zadržali prednost do kraja i plasirali se u finale Evopskog prvenstva. Panceri su slavili nakon preokreta sa 3:2 u setovima.