KRAJ: Srbija – Rusija 72:75 [FOTO + VIDEO]

aleksandar đorđević i branko lazić

Košarkaška reprezentacija Srbije od 16 časova u Istanbulu igra drugi meč na ovogodišenjem Eurobasketu.

Ovo je duel jedine dve neporažene ekipe u grupi D, s obzirom da je u međuvremenu Belgija poražena od Letonije, pa će pobednik zasesti sam na čelo tabele.

Rusija je juče savladala Tursku 76:73 zahvaljujući Alekeju Švedu koji je 25 sekundi pre kraja pogodio trojku, odnosno Vitaliju Fridzonu koji je bio nepogrešiv u penal
završnici i sa četiri pogođena slobodna bacanja domaćinu ubio svaku nadu za pobedu.

Srbija je bila bolja od Letonije 92:82 uz sjajnu partiju Bogdana Bogdanovića koji je postigao 30 poena.

Počela je utakmica.

Prvi minut Meč je počeo trojkom Lučića, ali je Rusija uzvratila sa osam uzastopnih poena, prvo je poentirao Kulagin, a zatim je Šved postigao dve vezane trojke

3. minut Nastavljena je serija Rusije, Voroncevič je pogodio za dva i naterao Đorđevića da zatraži prvi tajm-aut

5. minut Boban Marjanović je sa dva slobodna bacanja prekinuo seriju Rusije

košarkaši srbije

6. minut Sjajna rola Marjanovića, koji je najpre poentirao uz faul Šveda, pogodio slobodno bacanje, a zatim i dugu dvojku pa je rezultat nerešen 10:10. Dva slobodna bacanja ubacio je i Lučić, pa je Srbija ponovo u vođstvu nakon prvog minuta

7. minut Nastavlja se serija Srbije, Lučić je poentirao ispod koša, serija „orlova“ je sada 11:0

8. minut Boganović je pogodio jedno slobodno bacanja, produžio seriju Srbije na 12:0, ali je Kulagin pogodio trojku. Na drugoj strani Marjanović je nastavio teror pod košem Rusije, njegov deveti poen

10. minut Milan Mačvan je fauliran nakon ofanzivnog skoka i pogodio je oba slobodna bacanja, ali Rusi trojkama drže priključak, ovog puta precizan je Hvastov

Završena je prva četvrtina, Šved je uz zvuk sirene trojkom pokušao da izjednači, ali nije bio precizan, Srbija posle prvih deset minuta vodi 21:18.

11. minut Druga četvrtina počela je novim poenima Alekseja Šveda, a već u sledećem napadu je poentirao uz faul, njegovih pet uzastopnih poena na startu druge šetvrtine, ukupno 11

12. minut Srbija kao i na početku utakmice ima problema da postigne koš, sa druge strane Rusi forsiraju šut za tri poena

srbija rusija

13. minut Kurbanov postiže poene, 7:0 serija Rusije na početku druge četvrtine. Seriju je prekinuo Milosavljević, njegova prva trojka na utakmici

14. minut Kurbanov polovično precizan sa linije penala, na drugoj strani poentirao je Mačvan za novo izjednačenje 26:26

15. minut Duga dvojka Kulagina za novo vođstvo Rusije, izjednačio je Milosavljević

16. minut Milosavljević je nastavio minijaturu, njegov sedmi poen, Srbija ponovo vodi – 30:28

Sergej Bazarevič je zatražio tajm-aut i jasno naglasio svojim igračima da moraju da napadnu Ognjena Kuzmića u pik end rolu

17. minut Kuzmić realizovao oba penala, četiri poena prednosti za Srbiju (32:28)

18. minut Pet uzastopnih poena Rusije, prvo je poentirao Kurbanov, a nakon dobre odbrane na Štimcu Rusi su preko Voronceviča postigli trojku. Aleksandar Đorđević prinuđen da zatraži tajm-aut

19. minut Nova trojka Voronceviča 36:32 vodi Rusija

20. minut Marjanović je već ubacio 12 poena, ali sa druge strane Rusi isuviše lako postižu poene, zakucavanje Kulagina za 40:35. Marjanović je smanjio još jednim pogođenim slobodnim bacanjem, a posle odlične odbrane usledilo je lagano polaganje Jovića. Rusija na poluvremenu vodi 40:38

Marjanović je postigao 13 poena, Lučić i Milosavljević po 7, a Mačvan 6 poena. Bogdanović za sada samo jedan poen za 13 minuta na parketu. Sa druge strane Šved 11 poena, Voroncevič 8.

U prvih 20 minuta reprezentacije su izjednačene u broju skokova (po 11), a Srbija ima tri izgubljene lopte više (10:7).

22. minut Počelo je drugo poluvreme, poenima Bogdanovića, koji je izjednačio na 40:40, a sa druge strane Kurbanov je ponovo doneo prednost svojoj reprezentaciji

23. minut Nova trojka Šveda, njegovih 14 poena, Rusija vodi 44:40. Sa druge strane, nastavio je Bogdanovič, njegova prva trojka

25. minut Loše građenje u odbrani, tri uzastopna napada imala je Rusija, a kazna je stigla od Kurbanova koji je pogodio trojku. Bogdanović je nastavio seriju, njegovih osam poena

26. minut Bogdanović je pogodio samo jedno slobodno bacanje, smanjio na 49:46

aleksandar đorđević

27. minut Bogijevo drugo poluvreme, njegova druga trojka, rezultat jeizjednačen

28. minut dvoboj Bogdanovića i Šveda, nova trojka za Rusiju koja vodi 52:49

30. minut Bogdanović je već stigao do brojke od 14 postignutih poena, ali je Kulagin pogodio novu trojku. Šut najblaže rečeno služi Ruse, sada je trojku ubacio i Fridzon, a Rusija ima +7 (58:51)

Pokušao je Fridzon još jednom za tri uz zvuk sirene, ali je srećom promašio. Posle 30 minuta Rusija vodi 58:51

andrej kirilenko

Utakmicu i Istanbulu prati i predsednik Košarkaškog saveza Rusije, Andrej Kirilenko.

31. minut Konačno je još neko od srpskih igrača postigao poene u drugom poluvremenu osim Bogdanovića, poslednja četvrtina počela je poenima Marjanovića. Srpski gorostas je ubacio i dva bacanja i Srbija je ponovo u igri, 58:55 za Rusiju

32. minut Sjajna odbrana Srbije, Rusi nisu iskoristili još jedan napad, a podrška sa tribina sve jača u korist „orlova“. Rusija postiže prvi poen u poslednjoj četvrtini, ali Srbija odgovara trojkom Lučića (59:58)

33. minut Faul u napadu Kurbanova, a ispod koša Rusije fauliran je Marjanović, koji je sa dva bacanja doneo vođstvo Srbiji – 60:59

Rusija postiže prve poene iz igre u poslednjoj četvrtini, zakucavanje Mozgova, koji je poentirao i u sledećem napadu „zbornaje komande“

34. minut Mozgov je nastavio seriju, njegovi novi poeni uz faul, tri poena za Rusiju u ovom napadu

Obe reprezentacije su već ispunile bonus u četvrtoj četvrtini

36. minut Dva slobodna bacanja Šveda, a na drugoj strani Kurbanov na liniju penala šalje Lučića koji je promašio oba.

Neverovatan koš Kurbanova uz faul Lučića, srećom promašio je dodatno slobodno bacanje i priliku da donese dvocifrenu prednost.

U igri je ponovo Bogdanović, koji je pogodio oba bacanja nakon faula Hvastova

37. minut Kontra Srbije koju je završio Lučić poenima uz faul. Tajm-aut za Rusiju. Nažalost, Lučić je promašio dodatno slobodno bacanje.

Šved je pogodio iz veoma teške situacije, na drugoj strani sjajna asistencija Milosavljevića za Kuzmića koji je poentirao uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje – 72:68 za Rusiju

38. minut Konačno je i Šved promašio trojku, ali je Srbija izgubila loptu u sledećem napadu

Timofej Mozgov je dvocifren, njegovih 11 poena, a Rusija ima +6 (72:68).

39. minut Faul Marjanovića u napadu, Ivljev je promašio oba bacanja, ali je Šved nakon tehničke greške Mačvana pogodio slobodno bacanje

Rusi su izgubili loptu, a kontranapad Srbije trojkom je završio Bogdanović

40. minut Odlična odbrana Srbije i sa druge strane sjajan potez Milosavljevića koji je iznudio faul i dva slobodna bacanja

Pogodio je samo jedno, Srbija je odbranila još jedan napad, a Bogdanović je fauliran 2.5 sekundi pre kraja. Tajm-aut je zatražio Đorđević

Promašio je prvo, namerno je promašio i drugo, a lopta se odbila u ruke ruskih igrača, prvi poraz Srbije na Eurobasketu