KRAJ: Republika Irska – Srbija 0:1 [VIDEO]

Irska - Srbija

Fudbalska reprezentacija Srbije od 20:45 časova u Dablinu igra, po mnogima, odlučujuću utakmicu za plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiji.

“Orlovi” bi eventualnom pobedom u Dablinu, praktično izvadili vizu za Mondijal, a ni remi sa Ircima ne bi naljutio nikoga u taboru našeg tima.

Selektor Slavoljub Muslin napravio je nekoliko izmena u sastavu u odnosu na tim koji je u subotu pobedio Moldaviju. U startnih 11 vratili su se Stojković i Milivojević, koji su odradili suspenziju zbog kartona, Rukavina protiv Irske igra umesto Gaćinovića, a Jagoš Vuković je zauzeo mesto Matije Nastasića.

Republika Irska: Rendolf, Kristi, Klark, Long, Brejdi, Meklin, Hulahan, Vord, Mejler, Volters, Dafi.

Srbija: Stojković, Ivanović, Vuković, Maksimović, Kolarov, Rukavina, Matić, Milivojević, Kostić, Tadić, Mitrović.

Utakmicu sudi Cunejt Čakir iz Turske.

Počela je utakmica na Aviva stadionu u Dablinu.

2’ Prva dobra akcija našeg tima. Kostić je pronašao Matića, koji šutira sa 13-14 metara, ali je njegov udarac izblokiran.

7’ Grub prekršaj Meklija nad Rukavinom, sudija Čakir je oprostio žuti karton irskom fudbaleru. Posle slobodnog udarca i korner za naš tim. Loše je Kostić izveo udarac iz ugla.

10’ Prvi put malo konkretnije prete Irci, ali je Kristi zaustavljen na vreme.

10’ U nastavku akcije Dafi postiže gol glavom, ali na našu sreću pre toga je bio u ofsajdu, pa je Čakir poništio gol.

14’ Iznenadni kontranapad Srbije, Mitrović je krenuo ka golu, ali interveniše Kristi i izbacuje loptu u korner. Nema ozbiljne pretnje po gol domaćina ni posle drugog udarca iz ugla našeg tima.

20’ Dobar i brz napad Irske, Long se odlučio na udarac sa ivice kaznenog prostora, a Stojković vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner. Naš golman dobro reaguje i posle udarca iz ugla.

26’ Ne koristimo dosta prostora koji Irci ostavljaju za kontranapad. Jedan takav pokušaj sada je završen prekršajem Mitrovića u napadu.

Detalj sa utakmice Irska - Srbija

28’ Pokušava Kolarov iz slobodnog udarca sa 30 metara, ambiciozno ali neprecizno.

30’ Uh, uh, malo je nedostajalo da Tadić iskoristi konfuziju u odbrani Irske, ali je istrčao na vreme Rendolf i sačuvao svoj gol.

31’ Neoprezan start Maksimovića, slobodan udarac za Irsku sa ivice kaznenog prostora, iskosa sa leve strane. Dobro je glavom intervenisao Milivojević, nema opasnosti po naš gol.

33’ Auuu, kakva šansa za Srbiju. Odlična akcija Matića, Tadića i Kostića, koji pronalazi Mitrovića, ali njegov šut brani Rendolf. Najbolja prilika u dosadašnjem toku utakmice.

36’ Na drugoj strani solo prodar Hulahana, Maksimović je bio na pravom mestu da ga zaustavi.

41’ Mitrović je krenuo u novi solo napad, ali više od kornera nije mogao da izvuče. Četvrti korner za naš tim. Uigrana akcija Srbija, lopta je došla do Kolarova, ali njegov udarac nije bio najbolji.

42’ Solo prodor Kostića po levoj strani, povratna za Rukavinu koji iz odlične pozicije šalje loptu na tribine, velika šansa za Srbiju.

45’ Kraj prvog poluvremena. Sudija Čakir nije produžio prvi deo igre ni minut. Nema golova posle prvih 45 minuta.

Počelo je drugo poluvreme.

46’ Nema promena u sastavima timova, ali ima nove šanse za Srbiju. Pokušao je Tadić sa ivice kaznenog prostora, blag udarac, pravo u Rendolfa.

50’ Dve dobre intervencije naše odbrane posle centaršutova Iraca, a potom još jedan od brojnih neuspešnih kontranapada Srbije. Nedostaje nam završni pas i malo konkretnija igra pred golom Irske u takvim situacijama.

52’ Žuti karton za Rukavinu, faulirao je malo oštrije Vorda.

53’
Mnogo prostora su naši igrači ostavili Longu, koji šutira sa dvadesetak metara. Lak posao za Stojkovića.

55’ GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Kolarov, Srbija vodi 1:0.. Perfektna akcija našeg tima. Na kraju je Kostić pronašao Kolarova, a ovaj zakucao loptu pod prečku.

60’ Utihnuli su navijači na Aviva stadionu, a selektor Irske Marin O'Nil priprema prvu izmenu.

62’ Umesto Hulahana na terenu je Marfi.

67’ Moglo je da bude opasno. Ipak, Volters nije dobro primio loptu pred našim golom.

68’ Crveni karton za Maksimovića. Loše je intervenisao kao poslednji igrač odbrane, želeo da pokupi loptu, ali je pokupio Marfija i poslednjih dvadesetak minuta imaćemo igrača manje. Slobodan udarac sa 20 metara izveo je Brejdi i pogodio živi zid.

70’ Žuti karton za Brejdija zbog prekrašaja nad Mitrovićem.

72’ Muslin pravi prvu izmenu, izlazi Kostić, umesto njega ulazi Stefan Mitrović, da pojača odbranu. Izmena i u Irskoj, druga. O'Douda je zamenio Vorda.

74’ Grub start Meklina, fauliran je Kolarov, a Irac dobija žuti karton.

77’ Irci su tražili penal posle duela Vukovića i Brejdija u našem kaznenom prostoru, Čakir odmahuje rukom.

79’ Druga izmena u Srbiji. Prijović menja Aleksandra Mitrovića.

81’
Muslin pravi i treću izmenu. Gudelj ulazi umesto Tadića.

83’ Pokušavaju Irci dugim loptama, ali za sada naš tim lako rešava takve pretnje.

85’ Pokušaj Kristija sa ivice kaznenog prostora, spoljni deo mreže. Vuković je ostao na travi, ukazuje mu se pomoć, a Muslin više nema prava na izmene.

86’ VEEELIKA šansa za Irsku. Marfi je dva puta šutirao. Prvi put ga je blokirao Ivanović, a potom Stojković reaguje kao mačka. Ostaje 1:0 za Srbiju.

88’ Veliki pritisak Iraca, još jedan njihov udarac, ovoga puta pored gola. Vuković vidno hramlje, ali ostaje u igri i preselio se u napad, a Prijović se povukao nazad.

90’ Čakir je pokazao da će se igrati pet minuta nadoknade vremena.

90+2’ Potpuno se povukao naš tim u svoj kazneni prostor i brani minimalnu prednost.

90+4’ Odolevamo, još malo manje od dva minuta do kraja. Žuti karton za Stojkovića zbog odugovlačenja, ukrao je desetak sekundi.

90+5’ Panična reakcija naše odbrane, Kolarov izbacuje loptu u korner. Ništa od izjednačenja.

KRAJ UTAKMICE. SRBIJA je pobedila sa 1:0. Kokeza može da rezerviše hotel u Rusiji.

Dva kola pre kraja kvalifikacija Srbija je prva u grupi D sa 18 bodova, Vels je drugi sa 14, a Irska treća sa 13. Sledeću utakmicu naš tim igra protiv Austrije u gostima, a kvalifikacije završava utakmicom sa Gruzijom u Beogradu.