Kakav šok u Humskoj, Partizan prokockao prednost od 2:0! [VIDEO]

Vladimir Stojković na utakmici sa Dinamom

Partizan – Dinamo Kijev 2:3 (2:0)
Ožegović 34, Tavamba 42’ – Moraeš 54'(p), 84’, Bujalski 68’

Dugo će crno beli pamtiti tužnu septembarsku noć i utakmicu protiv Dinama iz Kijeva. Imao je Partizan sve, i igru i vođstvo od 2:0, a onda je usledila pauza između dva poluvremena, i sve se preokrenulo, Ukrajinci su tri puta savladali Stojkovića, i odneli sva tri boda iz Humske.

Partizan: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Everton, Radin, Janković, Tavamba, Suma(od 75’ Pantić), Ožegović(od 79’ Jovanović).

Dinamo Kijev: Koval, Kedžiora, Vida, Kadar, Pivarić, Bujalski(0d 90’ Morozjuk), Sidorčuk, Cigankov(od 46’ Moraeš), Garmaš, Gonzales, Kravec(od 46’ Besjedin).

Očigledno da je atmosfera uticala na igrače kojima je trebalo dosta vremena da uđu u ritam. Petnaestak minuta se igralo rastrzano, bez prilika na obe strane. Prvi je ”potegao” Partizan, Suma je driblao u kaznenom prostoru Dinama, lopta se dokotrljala do Tavambe, kome je, u trenutku kad se spremao na udarac, iza leđa došao Everton, i on je uputio šut ka Kovalu, koji mu je odbranio pokušaj, velika šansa je propala u 17. minutu. Odmah je Dinamo izveo brzi kontra udar, bila je situacija 4 na 3, a akciju je završio Kravec šutem sa 20 metara, koji je Stojković odbio u polje.

Levi bek Partizana Nemanja MIletić je izgubio loptu oko linije koja označava sredinu terena, Ukrajinci su izveli odličnu i tečnu akciju, lopta je stigla do Gonzalesa koji se našao oči u oči sa Stojkovićem, ali je golman Partizana, na njemu svojstven način, nogom odbranio udarac napadača gostiju i sprečio njihvo vođstvo.

Pravo je čudo kako se mreža Dinama nije zatresla u 29. minutu. Prvo je Radin zaustavljen prekršajem na 25 metara od gola Dinama, a Suma je lukavo šutirao ispod živog zida, svi su već videli loptu u mreži, ali je ona nošena efeom, prohujala pored stative za nekoliko santimetara.

Pet minuta kasnije, Partizan je ipak poveo. Tavamba je napraio odličan solo prodor i pravovremeno vratio loptu ka Ožegoviću kome je preostalo da postavi nogu, i savlada Kovala, 1:0 34. minut.

Nastavio je Partizan sa atacima ponet vodećim golom, a nagrada je stigla u 42. minutu kada je Everton požrtvovano došao do lopte na sredini terena, uposlio Sumu, a ovaj dodao do Tavambe koji se poigrao sa defanzivcima Dinama, i poslao loptu pod prečku Kovala, 2:0, minut 42.

Tavamba na utakmici sa Dinamom

Sve je moglo biti odlučeno u poslednjem minutu prvog dela. Tada je čini se Bujalski, neoprezno vratio loptu Kovalu iako je ovaj bio daleko od gol linije, ona je krenulča ka praznoj mreži, ali je golman gostiju uspeo da je sustigne na liniji, u trenutku kada je sa dve trećine svog obima već bila u golu, kakva šteta!

Usledio je nastavak kao iz najstrašnijih horor filmova. Dva nova igrača u redovima Kijevljana donela su prevagu na terenu, i Dinamo je zaigro mnogo ofanzivnije, i bio je znatno opasniji po gol Stojkovića.

Bojan Ostojić je neoprezno napravio prekršaj u zoni šuta u 54. minutu. Udarac je išao preko gola, ali je lopta na svom putu zakačila Ožegovića, koji se nalazio u zidu, u lakat, pa je norveški sudija pokaza na penal, za mnoge neočekivano.

Sa bele tačke je Brazilac Moraeš bio nepogrešiv, 2:1, topila se Partizanova prednost.

Ništa dobro nije se događalo ni u narednim minutima. Domagoj Vida je imao veliku šansu za goste kada je glavom neometan tukao sa pet metara, ali je Stojković još jednom pokazao sjajan refleks i izvadio loptu ispod prečke. Nikako Partizan nije uspevao da parira Dinamu na sredini, pa su gosti lako dolazili u zonu iz koje su bili opasni po gol Beograđana.

Everton na utakmici sa Dinamom

U 68. minutu MOraeš je prevario Ostojića na desnoj strani, i u pravom trenutku video slobodnog Besjedina, koji je lako smestio loptu u Partizanovu mrežu, 2:2, sve je moralo iz početka, a Dinamo je bio u naletu.

Nije se Partizan probudio ni posle drugog gola. Kidisali su gosti na gol crno belih osećajući da je samo pitanje trenutka kada će napraviti potpuni preokret. Odbrana Partizana bila je u rasulu, povijala se pred naletima gostiju, i u takvoj igri nije se znalo ko je zadužen za kog protivničkog fudbalera. Istina, Suma je uposlio Ožegovića koji je tukao ka golu gostiju, ali je golman Dinama sprečio novo vođstvo Partizana. Na drugoj strani je snažno šutirao Garmaš, a ponovo se istakao Stojković.

Pritisak Dinama nije popušatao, a odluka je pala u 81. minutu. Tada je odličan udarac Bajalskog zaustavila prečka, i dok je Stojković bio na zemlji, najbliži lopti, da li i u ofsjadu, bio je Moraeš i smestio je u mrežu, 2:3, Dinamo je poveo.

Svi pokušaji crno belih da dođu makar do boda, u ovakvim okolnostima bili su osuđeni na neuspeh. Podrške sa tribina nije bilo, igrači su bili u šoku, pa je Dinamu preostalo da mirnom igrom sačuva prednost, i odnese sva tri boda u Kijev, što su iskusni gosti i učinili.