KRAJ: Partizan – Dinamo 2:3 [VIDEO]

Partizan - Dinamo

Od 21.05h na stadionu u Humskoj na programu je utakmica drugog kola B grupe Lige Evrope između Partizana i kijevskog Dinama.

U prvom kolu šampion Srbije je odigrao nerešeno 1:1 sa Jang Bojsima u Švajcarskoj, dok je Dinamo nadigrao albanski Skenderbeg u Kijevu rezultatom 3:1.

Treneri Miroslav Đukić i Aleksandr Hackevič odlučili su se za sledeće sastave:

Partizan: Stojković, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić, Everton, Radin, Janković, Tavamba, Suma, Ožegović.

Rezerve: Jovičić, Mitrović, Antonov, Đuričković, Ilić, Pantić, Jovanović.

Dinamo Kijev: Koval, Kedžiora, Vida, Kadar, Pivarić, Bujalski, Sidorčuk, Cigankov, Garmaš, Gonzales, Kravec.

Rezerve: Buščan, Šepelijev, Morozjuk, Moraeš, Koržun, Besedin, Vantuk.

Utakmica se igra bez prisustva publike. Direktan prenos možete gledati ovde.

Utakmica je počela.

U toku je sedmi minut. Igra se između dva šesnaesterca.

U toku je 14. minut. Bez prilika na obe strane, ali ekipe igraju otvoreno.

17. minut, prva velika prilika za Partizan. Everton se našao u izglednoj prilici, ali je šutirao u golmana Kovala.

18. minut, odgovor Dinama, udarac Kraveca sa više od 20 metara, ali je Stojković bio siguran i paradom sprečio vođstvo gostiju.

Vladimir Stojković

25. minut, zicer za Dinamo nakon greške beka Miletića. Brzo su igrači ukrajinskog kluba razmenili nekoliko pasova i Gonzales je ostao sam ispred Stojkovića, koji je po ko zna koji put sprečio pogodak u situaciji 1 na 1.

29. minut, odličan udarac Sume iz slobodnog udarca sa gotovo 30 metara. Ipak, lopta je prohujala pokraj gola Dinama.

34. minut, GOOOLLL, Tavamba se sjajno izborio za poziciju, ušao u šesnaesterac vratio loptu ka Ožegoviću koji je rutinski realizovao priliku i doveo Partizan u vođstvo. 1:0 za Partizan!

42. minut, GOOOLLL, 2:0 za Partizan. Tavamba. Everton je oduzeo loptu na sredini terena, a Suma je proturio loptu ka Kameruncu, koji je majstorski zalomio i levom nogom savladao Kovala.

45. minut, greška odbrane Dinama, ali je Koval reagovao u poslednjem trenutku i ostalo je 2:0.

Partizan na poluvremenu protiv slavnog Dinama iz Kijeva vodi sa 2:0. Golove su postigli Ožegović u 34. i Tavamba u 42. minutu.

Počelo je drugo poluvreme.

Dve izmene u ekipi Dinama. Moraeš i Besedin zamenili su Cigankova i Kraveca.

54. minut, GOOOLLL, Dinamo je smanjio na 2:1, Moraeš je precizno izveo jedanaesterac. Prethodilo je igranje rukom Ožegovića.

60. minut, kontra Partizana, Radin je povukao loptu i prosledio do Jankovića, ali crno-beli nisu iskoristili višak igrača u napadu.

64. minut, šansa za Dinamo, Vida šutira glavom, Stojković sjajno brani.

68. minut, GOOOLLL, izjednačio je Dinamo na 2:2. Sjajno je Moraeš poslao loptu ka Besjedinu, koji je pronašao Bajalskog, a ovaj je rutinski savladao Stojkovića.

69. minut, umalo da Ožegović odmah uzvrati, ali je njegov lukav udarac odbranio Koval.

75. minut, odličan udarac Garmaša, ali je Stojković spasao još jedan pogodak.

76. minut, izmena u Partizanu, izašao je Suma, a ušao Pantić.

79. minut, druga izmena u Partizanu. Na terenu je Jovanović umesto Ožegovića.

81. minut, udarac Pivarića iskosa sa desne strane, ali Stojković još jedanput odlično reaguje.

84. minut, GOOOLLL, Dinamo vodi sa 3:2, Bajalski je pogodio prečku silovitim uarcem, lopta se odbila do Moraeša, koji je poslao loptu u mrežu.

90. minut, treća izmena u Dinamu, izašao je Gonzales, a ušao Borožjuk.

Igraće se četiri minuta nadoknade.

Utakmica je završena, Dinamo je odneo bodove iz Humske. Konačan rezultat je 3:2 za Kijevljane.