Džoker Ožegović doneo bodove Partizanu [VIDEO]

Zemun – Partizan 1:3 (1:1)
Mitrović 23′, Ožegović 85′, Jevtović 90′(p) – Mitrović 45+1′(ag)

Partizan je slavio u Gornjoj Varoši nad Zemunom golovima u finišu sureta, za koje je najzaslužniji Ognjen Ožegović, a da nije bilo opasnog strelca, moglo je da se desi da centarhalf Milan Mitrović remizira sam sa sobom, pošto je bio strelac oba gola do tada, i vodećeg za crno bele, i izjednačujućeg za Zemun.

Zemun: Milošević, Božović, Cvetković, Bubanja, Pajović(od 46′ Kiso), Đalović, Vučić, Mladenović(od 81′ Vuković), Dimić, Lečić(od 73′ Beljić), Lasickas.

Partizan: Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Pantić(od 57′ Ožegović), Tošić, Janković, Suma(od 57′ Ilić), Tavamba(0d 90′ Radin).

Trener Partizana Miroslav Đukić ponovo je iskombinovao početni sastav, i u odnosu na utakmicu protiv Bačke u nedelju, u prvoj postavi nije bilo Evertona, Ožegovića, Ilića i Antonova. Na golu nije bilo ni, već neko vreme, povređenog Vladimira Stojkovića.

Nije početak obećavao neku spektakularnu igru. crno beli su polako pleli mrežu oko gola Zemunaca, ali konkretnih pokušaja ka Miloševiću, koji je ispred mreže stao umesto Šaranova, koji se neposredno pred početak povredio. U petom minutu je Zoran Tošić bio u kaznenom prostoru domaćih, ali je oklevao sa udarcem, a čini se da je i lopta nezgodno odskočila usled neravnog terena. I sledeći iole ozbiljniji napad izveli su gosti. Suma je pronašao Jankovića, ovaj ušao u šesnaesterac, previše se dvoumio u koju stranu da šutira, i odbrana domaćih je intervenisala. Tavamba je mogao bolje da iskoristi dodavanje Sejdube Sume u 19. minutu, i ozbiljnije za ugrozi Miloševića, ali je loše tukao.

Prvi put je lopta u okvir gola ekipe iz Gornje Varoši išla u 23. minutu. Sudija Piper je dosudio slobodan udarac za Partizan, pored lopte su bili Suma i Toši, šutirao je ovaj drugi, dobro, ali je priliku da se istakne, iskoristio i golman Milošević, koga bi, zbog zaštitne kape, i da nema bradu, mnogi pomešali sa Peterom Čehom.

U 25. minutu prekid sa desne strane izveo je Tošić, koji je uputio ne baš oštar centaršut u srce šesnaesterca, odbrana Zemuna i golman Milošević kao da su bili u kolektivnom snu, pa je štoper crno belih Milan Mitrović dobro skočio i glavom pogodio ugao gola domaćih, 0:1 za branioca titule u Gornjoj Varoši.

Usledile su poluprilike za Jankovića i Pantića da crno beli udvotruče prednost, a nešto kasnije i dobro dodavanje Sume ka Tošiću, vezista gostiju je upropastio nepotrebnim driblingom.

U finišu poluvremena probudili su se i Zemunci. Stefan Dimić je dobio duel sa Miletić, posle dugog dodavanja, ali kada se spremao na udarac iz pozadine je izronio Mitrović i otklonio opasnost. Lečić je u 44. minutu iz slobodnog udarca šutirao direktno na gol, bar bi se tako moglo pretpostaviti, pošto je lopta neposlušno otišla daleko og gola.

Kada se očekivao poslednji zvižduk u prvom delu, Pantić se zabavljao na sredini terena, nepotrebno izgubio loptu, a Zemun krenuo ne baš agresivno ka golu partizana. Ispostavilo se da je tako bilo bolje jer je i odbrana gostiju delovala smušeno, pa je Dimić uposlio Božovića na desnoj strani, ovaj prošao pored Miletića i poslao loptu u peterac gostiju gde je najbrži bio half crno belih Mitrović, i u želji da spreči gol, pogodio sopstvenu mrežu. Tako je posle Zemunove, Mitrović zatresao i Partizanovu mrežu. Odmah nakon toga, označen je i kraj poluvremena.

Gol koji je primio u najgorem trenutku, na samom kraju prvog dela, kao da je izbacio Partizanove fudbalere iz koloseka. Ne da nikako nisu uspevali da stvore šansu, nego nisu više ni igrali povezano, dok su Zemunci, uvidevši svoju šansu, počeli sve ozbiljnije da koriste kontra napade. Mladenović se ubacio iz drugog plana i uputio centaršut, ali je Mitrović bio dobro postavljen, jer bi u suprotnom Jovičić bio na mukama u u 53. minutu.

Đukić je uvideo da ništa ne funkcioniše, pa je na teren poslao Sašu Ilića i Ognjena Ožegovića, umesto indisponiranog Pantića i neubedljivog Sume.

Dobar udarac je u 69. minutu sa 20 metara uputio Litvanac Lasickas, a Jovičić je na jedvite jade izacio loptu u korner. U 71. minutu slična situacija kao kod gola koji je postigao Partizan, Tošić je centrirao, golman Milošević proplivao u prazno, ali nije bilo nikog u crno belom da pogodi mrežu. I rezervista Ožegović je u 74. minutu dobro zahvatio loptu posle duge akcije gostiju, ali je ona prohujala pored stative.

Partizan je najzad povezao redove, i počeo ozbiljno da preti Zemunu. Ilić je srušen na 25 metara od gola, opet je tukao Tošić, i ponovo preslabo da bi savladao Miloševića. Uzvratio je Beljić, koji samo što je kročio na teren, ali su ga izblokirali defanzivci Partizana.

Neverovatno kako Partizan nije postigao gol u 79. minutu. Tekla je dobra akcija po desnoj strani, Vulićević je dobio loptu od Tošića, centrirao na drugu stativu gde je Tavamba, potpuno sam, glavom šutirao i uspeo da promaši gol sa pet metara. Mogao je to da kazni Dimić, dva minuta kasnije, ali mu težak i neravan teren, nije bio saveznik, i lopta mu je prešla preko noge u trenutku udarca.

Odluka je pala u 85. minutu. Neobećavajuća akcija crno belih okončana je centaršutom Vulićevića, lopta je u visokom luku padala u kazneni prostor Zemuna, dobro je skočio levi bek Miletić, i glavom je prosledio do Ožegovića, koji glavom, sa sedam, osam metara, pogađa mrežu Miloševića koji nije stigao ni da reaguje, 1:2.

Još jednom je Ožegović dokazao da tim koji želi da pobedi, ne može da igra bez klasičnog napadača, ali to još jedino treneru Đukiću nije jasno. Bivši centarfor mlade reprezentacije je u 89. minutu zalomio protivnika u šesnaestercu, a onda bio srušen od strane Nenada Cvetkovića, pa je Piper opravdano pokazao na belu tačku. Penal je još jednom izveo Jevtović, i ponovo je šutirao u istu stranu, kao u dva prethodna jedanaesterca, Milošević je prozreo nameru, ali nije uspeo da zaustavi snažan udarac, 1:3 priča je bila završena.