Kup Nemačke: Bavarci sa „kreča“ izbacili „bikove“, Keln napokon pobedio [VIDEO]

Arjen Roben

Derbi šesnaestine finala Kupa Nemačke odlučili su jedanaesterci. Dve prvoplasirane ekipe iz prošlog prvenstva ukrstile su koplja u Kupu već u drugoj rundi.

Prvo poluvreme u Lajpcigu proteklo je bez golova, a onda su domaći ostali sa desetoricom zbog isključenja Keite. Očekivao se završni udarac Bavaraca, ali je Forsber sa bele tačke u 68. minutu do delirijuma doveo domaće navijače. Ipak, samo pet minuta kasnije Alkantara je izjednačio, i to je bio aktuelni rezultat sve do isteka 120. minuta.

Pristupilo se izvođenju penala, a svi Bajernovi izvođači bili su precizni. Levandovski, Alaba, Humels, Rudi i Roben uspeli su da savladaju Gulačija. Isto su učinila i četvorica prvih izvođača Lajpciga, Bernardo, Kampl, Halstenberger i Orban, ali je poslednji pucač, Timo Verner loše šutirao, pa je Ulrajh zaustavio udarac i odveo minhenski tim u dalje takmičenje.

U ostalim večerašnjim utakmicama Keln je zabeležio pobedu na gostovanju u berlinu, i mogao bi to da bude početak izlaska iz velike krize u koju je zapao ovaj klub. Nirnberg je bio bolji od trećeligaša Osnabrika, a u duelu Bundesligaša, Volfsburg je minimalncem eliminisao hanover.

Nekadašnji velikan istočnonemačkog fudbala, Dinamo iz Drezdena, poražen je u frajburgu, iako je u drugom poluvremenu prvi poveo, Verder je iznenadio Hofenhajm i golom golom Belfodila prošao u dalje takmičenje. Najviše golova viđeno je u Regensburgu gde je domaćin doživeo ubedljiv poraz od Hajdenhajma 2:5.

Verder – Hofenhajm 1:0 (1:0)

RB Leйpcig – Bavariя 1:1 (po pen. 4:5). Obzor matča. Kubok Germanii 2017/18. 1/16 finala. ot FUTBOLЬNЫE OBZORЫ na Rutube.