KRAJ: Crvena zvezda – Spartak 1:0 [VIDEO]

Lider na tabeli Super Lige Srbije Crvena zvezda dočekuje subotički Spartak u odloženom meču šestog kola.

Utakmica je na programu od 18 časova na stadionu „Rajko Mitić“.

Crveno-beli su do sada sakupili 34 boda, dok su „golubovi“ na vrlo dobroj petoj poziciji sa 26 osvojenih bodova.

Treneri Vladan Milojević i Aleksandar Veselinović odlučili su se za sledeće sastave:

Crvena zvezda: Borjan – Stojković, Le Talek, Babić, Rodić- Donald, Krstičić – Gobeljić, Kanga, Radonjić – Boaći.

Spartak: Ostojić – Stojković, Ćalasan, Radovanović, Hajdin – Šimura, Jočić – Čečarić, Nikolić, Savković – Ivanović.

Utakmica je počela

3. minut, Borjan je pogrešio na i lopta umalo da završi u mreži. Na drugoj strani je pokušao Boaći iz prve, ali je izborio samo korner.

8. minut, Nikolić je izveo slobodan udarac za Spartak sa oko 25 metara, ali je Borjan bio na mestu.

14. minut, Prva poluprilika za Zvezdu. Krstičić je dobro izveo slobodan udarac, ali je lopta pogodila spoljni deo nreže.

18. minut, Gobeljić je prošao po desnom boku, Radonjić je šutirao glavom, ali bez opasnosti po Ostojića.

19. minut, Zvezda sve opasnija, Kanga je šutirao iz prve, ali je Ostojić bio na mestu.

21. minut, Penal za Zvezdu. Boaći se našao na zemlji nakon duela sa Radovanovićem, a sudija Čolović pokazao na belu tačku.

22. minut, GOOOLLL Boaći je sigurno realizovao jedanaesterac i Zvezda vodi 1:0.

31. minut, Šansa za Zvezdu. Intervenisao je Ostojić ispred Radonjića, pokušao je i Kanga, ali nije bilo promene rezultata.

33. minut, Poništen gol Zvezde. Neopravdano. Radonjić je uposlio Boaćija, koji je poslao loptu mrežu. Pomoćnik je podigao zastavici, ali se fudbaler iz Gane nije nalazio u ofsajdu.

40. minut, Sjajna akcija Zvezde. Odlična asistencija Krstičića, ali je defanzivac Spartaka u poslednji čas izbacio loptu u korner.

Završeno je prvo poluvreme. Crvena zvezda vodi sa 1:0 pogotkom Boaćija sa 11 metara u 22. minutu.

Počelo je drugo poluvreme.

Prva izmena u Spartaku. Kerkez je zamenio Ćalasana.

51. minut, Stojković napušta igru zbog povrede. Na terenu je Srnić. Gobeljić će biti prebačen na poziciju desnog beka.

57. minut, Dobra kontra Spartaka, Ivanović je poslao loptu u prostor, natrčao je Savković, ali je pogodio spoljni deo mreže.

60. minut, Velika prilika za Zvezdu, nakon greške odbrane Spartaka, Boaći se našao u šansi, Radovanović je uspeo u poslednjem trenutku da zakači loptu i skrene je u korner.

62. minut, Fudbaleri Spartaka su odlično istrčali kontru, ali je u završnici Čečarić, slabo šutirao, pa je Borjan sigurno intervenisao.

67. minut, Druga izmena u Zvezdi. Pešić je zamenio Kangu.

69. minut, Dobar pokušaj Radonjića, lopta je prohujala pored gola, a usput i zakačila nekog od fudbalera Spartaka.

76. minut, Sjajan prodor nemanje Radonjića, prevario je Šimuru, ali je šutirao preko gola.

80. minut, Srnić je uhvatio volej sa ivice šesbnaesterca, loptu je skrenuo Boaćija, ali golman Spartaka nije savladan po drugi put.

84. minut, Nova greška pomoćnog arbitra, Nikolić je dobio loptu u šesnaestercu, doduše malo sikosa, nije se nalazio u ofsajdu, ali je zastavica podignuta.

85. minut, Hajdin dobija žuti karton. Uleteo je u šesnaesterac, Gobeljić je neoprezno startovao, ali i promašio fudbalera Spartaka, koji je pao i potom dobio karton.

89. minut, Milijaš menja Boaćija u Zvezdi. Kod Spartaka je Šormaz zamenio Čečarića.

Utakmica je završena. Crvena zvezda je minimalnim rezultatom pobedila Spartak i zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Partizan.

Tri seta, dva polomljena reketa… Krajinović ipak u drugoj rundi Serbia opena, sledi zemljak!

Srpski teniser Filip Krajinović plasirao se u drugu rundu Serbia opena pošto je savladao Italijana Stefana Travalju sa 2:1...