KRAJ: Zemun – Partizan 1:3 [VIDEO]

Nakon remija u Albaniji i pobedi kojoj se u zube ne gleda protiv Bačke fudbaleri Partizana odigraće i odloženu utakmicu 9. kola protiv Zemuna.

Klub iz Gornje Varoši je posle deset godina dobio priliku da odmeri snage sa crno-belima, koji će pokušati da novim trijumfom naprave dobru uvertiru pred duel sa Borcem, odnosno Skenderbegom, koji bi u velikoj meri mogao da odredi dalji tok Partizanove sezone.

Kao i u Albaniji za Partizan će od početka meča igrati Tošić, Suma i Janković, a kako je bilo najavljeno Vladimir Stojković će propustiti ovaj duel.

Za Partizan igraju Jovičić, Vulićević, Nemanja R. Miletić, Mitrović, Nemanja G. Miletić, Jevtović, Pantić, Tošić, Janković, Suma i Tavamba.

Sa druge strane trener Zemuna Milan Milanović crno-belima je suprotstavio sledeći tim: Milošević, Božović, Cvetković, Bubanja, Pajović, Đalović, Vučić, Mladenović, Dimić, Lečić i Lasickas.

Utakmica počinje u 15 časova.

1′ Počela je utakmica u Gornjoj Varoši.

5′ Prvi konkretniji napad Partizana, dobar dupli pas odigrali su Janković i Tošić, koji je ušao u kazneni prostor, ali je zahvatio loptu slabije nego što je želeo i prilika je otišla u nepovrat

12′ Nema većih prilika do sada, Partizan kontroliše igru i vreme uglavnom provodi na polovini Zemuna, koji se za sada umešno brani

19′ Najbolja prilika za Partizan do sada, Tavamba je bio u dobroj situaciji da savlada Miloševića, ali je loše šutirao…Kamerunac je prethodno dobio loptu od Sume

23′ Zoran Tošić je izveo slobodan udarac, šutirao je u donji desni ugao golmana Miloševića koji je uspeo da odbije loptu

25′ GOOOOOLLLLLLL  Zemun – Partizan 0:1, Milan Mitrović!!!

Zoran Tošić je ubacio loptu iz slobodnog udarca, na ivici peterca dočekao je Mitrović koji je glavom šutirao i savladao Miloševića

28′ Mogli su crno-beli odmah da postignu i drugi gol, ali se prvo Janković, a onda i Pantić nisu najbolje snašli pred golom Zemuna

37′ Dobar napad Zemuna, Dimić se oslobodio Miletića, ali se u odsusdnom trenutku, dok se spremao da uputi udarac, spetljao

43′ Lečić je pokušao iz slobodnog udarca sa prilične udaljenosti, ali je lopta prošla pored desne stative Jovičićevog gola

45’+1′ GOOOOOOLLLLLLLL Zemun – Partizan 1:1, autogol Mitrovića!!!

Kraj prvog poluvremena Partizan je primio gol u nadoknadi vremena prvog poluvremena praktično iz jedine prave akcije Zemunaca u prvih 45 minuta

Počelo je drugo poluvreme

Trener Zemuna Milanović izvršio je prvu izmenu. Kiso je zamenio Pajovića

57′ Dvostruka izmena u Partizanu, na terenu su Ožegović i Ilić, a iz igre su izašli Pantić i Suma

60′ Poluprilika za Zemun, Vučić je posalo loptu u sredinu, ali Lečić nije stigao da ukliza

65′ Dobar kontranapad Partizana, sjajan pas Ilića ka Tavambi, ali Kamerunac nije uspeo dobro da prihvati loptu idealnoj poziciji

69′ Duga akcija Zemuna. Na udarac se na kraju odlučio Lasickas sa nekih 18 metara, ali je Jovičić skrenuo loptu u korner

73′ Izmena u Zemunu, u igri je iskusni Beljić, koji je zamenio Lečića

74′ Akcija Partizana koja je dugo trajala, na kraju je šutirao Ožegović, ali je lopta završila pored gola

76′ Slobodan udarac za Partizan sa oko 25 metara izveo je Tošić, ali je Milošević bio siguran

79′ Velika prilika za Partizam, Tošić je uposlio Vulićevića, koji je centrirao sa desne strane,a Tavamba je sa pet metara promašio gol

81′ Treća promena u Zemunu, Vuković je na terenu umesto Mladenovića

83′ Prilika za Zemun, ali je Dimić iskosa sa desne strane veoma loše šutirao

85′ GOOOLLL, Partizan vodi 2:1. Centrirao je Vulićević sa desne strane, levi bek Miletiće je spustio loptu u sredinu, natrčao je Ožegović i postigao gol.

89′ Penal za Partizan, Ožegović je pao posle duela sa Cvetkovićem, a Piper pokazao na belu tačku

90′ GOOOLLL, 3:1 za Partizan, Jevtović je realizovao kazneni udarac, Milošević je bio blizu da odbrani, ali je lopta završila u mreži

90+1′ Tavamba je izašao iz igre, na terenu je Radin

Partizan je savldao Zemun u Gornjoj Varoši sa 3:1 i nastavio poteru za Crvenom zvezdom u šampionatu Srbije