KRAJ: Crvena zvezda – Makabi 87:84

košarkaši crvene zvezde posle pobede nad barselonom 90:82

Košarkaši Crvene zvezde i Makabija se sastaju u 4. kolu Evrolige u Beogradskoj areni.

Oba tima u meč ulaze posle poraza koje su doživeli u utorak, Zvezda od Himkija, a Makabi od Olimpijakosa. „Ponosu Izraela“ je to bio prvi poraz u Evroligi ove sezone, a u Beograd dolazi i sa željom da se revanšira za debakl koji je doživeo prošle sezone.

U ekipi Crvene zvezde ni na ovoj utakmici nema povređenog Nemanje Dangubića, a odlukom trenera Dušana Alimpijevića za duel sa Makabijem ne konkuriše Marko Kešelj, koji nije igrao ni protiv Cedevite, ni protiv Himkija.

Direktan prenos utakmice možete pratiti ovde.

Desetak minuta pre početka utakmice Arena nije ispunjena koliko se očekivalo. Donji prsten je pristojno pun, ali gornji prsten naše najveće dvorane je prazan.

1′ Počela je utakmica. Startnu petorku crveno-belih čine Ročesti, Lazić, Feldin Bjelica i Lesor. Prve poene na utakmici postiže Parahovski, na asistenciju Boldena, Makabi vodi.

2′ Feldin je postigao prvi koš za Zvezdu, a Lazić iznudio faul u napadu Pjera Džeksona. Njemu je to već drugi faul.

3′ Bjelica postiže trojku i najavljuje da će i večeras biti šuterski raspoložen. Džona Bolden, bivši igrač FMP-a, pogađa samo jedno slobodno bacanje – 5:3 za Zvezdu.

4′ Feldin postiže četvrti poen, Bolden promašuje trojku, ali Lesor pravi faul prilikom skoka. Rol je siguran sa poludistance – 7:5. Pogađa i Dibartolomeu za izjednačenje.

5′ Tri neuspešna napada crveno-belih. Kažnjava Bolden trojkom za 7:10.

6′ Feldin trojkom prekida seriju Makabija od 7:0. Sedmi poen Feldina za 10:10.

7′ Druga trojka Boldena, novo vođstvo gostiju. Na drugoj strani Janković promašuje šut za tri poena. Dešon Tomas koristi samo jedno slobodno bacanje, plus 4 za Makabi.

8′ Zvezda se muči u napadu, a Tomas pogađa zicer i Makabi vodi sa 16:10. Dobrić je iznudio faul i pogodio dva slobodna bacanja.

9′ Dešon Tomas je u seriji, sada je pogodio trojku, ali na isti način uzvraća Pero Antić. Džona Bolden pogađa treću trojku, njegov 10. poen – 15:22. Radičević je precizan sa linije slobodnih bacanja.

10′ Tomas nastavlja da teroriše Zvezdinu odbranu. Feldin posle prodora pogađa i smanjuje na 19:24. Završena je prva četvrtina.

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Makabi

11′ Počela je druga deonica. Stefan Lazarević će pokušati da čuva Dešona Tomasa i već u prvom napadu krade loptu i u kontranapadu pogađa uz faul – 22:24.

12′ Kejn je pogodio za Makabi, a Ročesti promašio trojku iz teške pozicije. Bjelici je dosuđen faul, njegova treća lična greška.

12′ Serija faulova crveno-belih, koji su već ispunili bonus. Rol koristi samo jedno slobodno bacanje – 22:27.

13′ Antić je tražio kontakt pod košem Makabija, ali sudije nisu svirale faul. Na drugoj strani dosuđen je nesportski fual Antića na Boldenu. Srećom, Makabi nije uradio ništa posle nesportske greške. Bolden je promašio oba slobodna bacanja, a zatim i trojku. Ročesti postiže svoj prvi koš na utakmici. 24:28.

14′ Odmah odgovara Rol na drugoj strani. Upisao se i Lesor i to uz faul. Francuz je promašio dodatno slobodno bacanje, ali posle skoka Jovanovića u napadu, pogađa Ročesti – 28:30. Tajm-aut za Spahiju.

15′ Parahovski poentira sa linije slobodnih bacanja. Na drugoj strani nesporazum Lesora i Jovanovića. Prvi poeni Pjera Džeksona i to trojka. Ponovo je plus 7 za goste – 28:35. Alimpijević traži tajm-aut.

Posle minuta odmora Dobrić pogađa trojku. Ali na drugoj strani Rol poentira posle ofanzivnog skoka.

16′ Poeni Jovanovića posle lepe solo akcije.

17′ Posle promašaja igrača Makabija, Ročesti pogađa trojku, samo poen prednosti za Makabi. Probudile su se i delije. Zvezda je imala i napad za vođstvo, ali ga nije iskoristila.

18′ Dešon Tomas ne greši, nova njegova trojka – 36:40. Lesor ide na liniju slobodnih bacanja posle faula Parahovskog. Precizan je Francuz, ali je precizan i Kol posle prodora.

19′ Radičević je promašio, a Rol postigao svoj 9. poen – 38:44. Novi tajm-aut za Zvezdu. Posle minuta odmora Dobrić je neprecizan u šutu za tri poena, a Kejn poentira pod košem.

20′ Radičević polovičan sa linije penala. Tomas postiže trojku, prvo dvocifreno vođstvo gostiju – 39:49.

To je i rezultat prvog poluvremena u kojem su Zvezdi najviše problema napravili Tomas sa 14 i Bolden sa 11 poena. U Zvezdi je najefikasniji Feldin sa 9 poena. Crveno-beli će u nastavku morati mnogo bolje, pre svega u odbrani.

21′ Nastavljena je utakmica, posle promašene trojke na obe strane, poentira Ročesti.

22′ Parahovski je promašio, Bjelica pogodio trojku.

23′ Mogao je Feldin dodatno da smanji zaostatak, ali je bio neprecizan. Pjer Džekson pogađa trojku. Odmah uzvraća Feldin trojkom, drži Zvezdu u dobrom napadačkom ritmu na početku drugog poluvremena.

24′ Novi koš Pjera Džeksona – 47:54. Antić je pogodio samo jedno slobodno bacanje, ali je Ročesti precizan.

25′ Novi promašaj Makabija, a Ročesti je u seriji, dovodi Zvezdu na samo dva poena zaostatka – 52:54. Tajm-aut Makabija.

26′ Nalet Zvezde prekida Dešon Tomas, koji pogađa posle ofanzivnog skoka. Bjelica je nagazio aut liniju i lopta je za Makabi.

27′ Kol je promašio iz teške pozicije. Sjajan napad crveno-belih, kružila je lopta i na kraju došla do Bjelice koji pogađa trojku. Bjelica krade loptu i pogađa za vođstvo Zvezde – 57:56.

28′ Tajus vraća minimalnu prednost na stranu Makabija. Duga dvojka Tomasa, plus 3 za goste.

29′ Novi poeni Bjelica, posle ofanzivnog skoka, njegov 10. poen u trećoj četvrtini. Tomas je iznudio faul, četvrta lična greška Bjelice, a Tomas pogađa samo jedno slobodno bacanje – 59:61.

30′ Bjelicaaaa, nova trojka – 62:61. Dibartolomeo je promašio, prilika da Zvezda poveća prednost. Dobrić nije pogodio trojku, ali ni Makabi nije iskoristio poslednji napad u trećoj deonici.

Zvezda se vratila pre svega odbranom, primila je samo 12 poena u trećoj četvrtini, a u napadu je briljirao Bjelica koji je u ovoj deonici postigao 13 poena.

31′ Počela je poslednja četvrtina. Tomas trojkom vraća prednost Makabiju. Na drugoj strani je precizan Feldin, a Lazić krade loptu.

32′ Koš Ročestija, za novo vođstvo Zvezde. Tajus zakucava – 66:66.

33′ Feldin je promašio, a Džekson posle ulaza ponovo odveo Makabi u vođstvo. Pogađa Lesor za novo izjednačenje, ali je Rol je na drugoj strani precizan.

34′ Ročesti je prekinuo seriju pogodaka. Tomas stiže do svog 24. poena – 68:72. Antić trojkom ne dozvoljava Makabiju da se odlepi.

35′ Novo zakucavanje Tajusa. Trojka Feldina za novo izjednačenje.

37′ Serija promašaja na obe strane. Lazić pravi faul na Džeksonu i Zvezda je ispunila bonus. Makabi nema nijedan faul u poslednjoj deonici. Džekson je precizan sa linije slobodnih bacanja. Trojkaaa Dobrića, Zvezda vodi – 77:76.

38′ Tomas je precizan pod košem.Trojkaaa, Ročestiiii. Pogađa i Džekson – 80:80. Feldin je fauliran pri šutu za tri poena, imaće tri slobodna bacanja. Feldin je pogodio dva penala.

Spahija traži tajm-aut, još dva minuta do kraja.

39′ Neverovatni Dešon Tomas pogađa, njegov 28. poen. Uzvraća Ročesti – 84:82 za Zvezdu.

40′ Pogrešio je Džekson, ali Bjelica promašuje pod košem. Pjer Džekson se prošetao do koša – 84:84.

Tajm-aut za Zvezdu, 35 sekundi pre kraja.

Ročeestiii – 86:84 za Zvezdu. Bjelica je izblokiran, ali je lopta došla do Ročestija, koji pogađa. 15 sekundi do kraja i tajm-aut za Makabi.

Tomas promašuje trojku, Zvezda je pred pobedom. Još pet sekundi do kraja i lopta za Zvezdu. Sekund pre kraja Lazić ide na liniju slobodnih bacanja. Lazić je pogodio jedno slobodno bacanje, dovoljno za pobedu.

KRAJ UTAKMICE – 87:84 za Crvenu zvezdu, druga pobeda crveno-belih u Evroligi ove sezone.

Najefikasniji u beogradskom timu bili su Ročesti sa 22, Feldin sa 19 i Bjelica sa 16 poena. U Makabiju je najbolji bio Dešon Tomas sa 28 poena.