Zvezda demontirala „metalce“ iz Skoplja, jedan igrač se nameće Alimpijeviću [FOTO+VIDEO]

Milko Bjelica na utakmici protiv MZT-a

Crvena zvezda – MZT 112:73
(28:23, 30:23, 33:8, 21:19)

Košarkaši Crvene zvezde su se vratili na pobednički kolosek i u ABA ligi. Posle dva uzastopna poraza u regionalnom takmičenju, crveno-beli su u poslednjoj utakmici 6. kola demontirali MZT.

Dušan Alimpijević je odmarao Tejlora Ročestija i Peru Antića, ali to nije smetalo njegovom timu da do nogu potuče goste iz Skoplja. MZT je bio ravnopravan rival samo u prvoj četvrtini, ali su napadački raspoloženi igrači beogradskog tima dominirali u nastavku utakmice.

Lesor je sa 10 brzih poena trasirao siguran put crveno-belih, koji su posle šest minuta vodili sa 17:10. Trajkovski je bio raspoložen na drugoj strani i zaslužan što je MZT držao priključak u prvoj četvrtini. Ipak, za više od toga gosti nisu imali ni snage, a ni znanja protiv Zvezde.

Džejms Feldin na utakmici protiv MZT-a

Feldin je trojkom u 13. minutu doneo crveno-belima prvo dvocifreno vođstvo (37:27), a pravi tajfun oduveo je Makedonce na početku treće deonice. Posle atraktivnog zakucavanja Bjelice u 14. minutu bilo je plus 20 (68:48), ali ni tu se nije završio nalet domaćina. Zvezdina serija je u prvih pet minuta treće četvrtine iznosila 19:2, a na semaforu je pisalo 77:48.

Posle 33 postignuta i samo osam primljenih poena u trećoj deonici, Zvezda je imala plus 37 (91:54) i ostalo joj je samo da, uz povremene egzibicije, privede meč kraju.

Dušan Alimpijević je imao priliku da ravnopravno podeli minutažu svojih izabranika. Posle duže vremena na parketu se našao oporavljeni Nemanja Dangubić, kao i Marko Kešelj koji nije bio u kombinaciji za sastav na prethodnim utakmicama. Ipak, pažnju je skrenuo debitant na zvaničnim utakmicama Dragan Apić koji je postigao 14 poena.