Zvezda nemoćna, Bamberg osvojio Arenu

Košarkaši Crvene zvezde

Crvena zvezda – Brose Bamberg 69:75
(18:30, 16:13, 19:16, 16:16)

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su treći poraz u Evroligi, a prvi na domaćem terenu ove sezone.

Izabranici Dušana Alimpijevića su pred 5.852 gledaoca izgubili od Brose Bamberga.

Početak utakmice doneo je obostrano borbenu igru. Lesor je prednjačio u ekipi Zvezde sa četiri poena i asistencijom. Ipak, Nemci su sredinom prvog kvartala preuzeli kontrolu meča i sa nekoliko uspešnih napada poveli sa 13 poena razlike (22:9). Bamberg je napravio seriju 13:0. Lesor je konačno postigao poene za domaći tim sa linije penala, ali je šampion Nemačke uspeo da održi dvocifrenu prednost nakon prvih deset minuta, u kojih su dominirali u svim segmentima.

Lazić i Bjelica su trojkama na startu druge četvrtine nagovestili Zvezdino buđenje. Prišli su crveno-beli na – 6 u 14. minutu (30:36), ali nisu iskoristili nekoliko prilika da se dodatno približe. Nizale su se greške domaće ekipe, pa je Bamberg uspeo da sačuva prednost i dodatno je uveća da odlaska na odmor. Gosti su mogli da steknu daleko veću razliku u finišu druge deonice, ali su i oni napravili nekoliko početničkih grešaka u napadu.

Zvezda je serijom 4:0 otvorila treću deonicu. Ponovo šampion ABA lige nije uspeo da prelomi situaciju i preokrene rezultat. Bamberg je umirio igru i brzo stekao novu dvocifrenu prednost (39:49). Novi nalet domaći su napravili u finišu treće deonice, uspeli da smanje prednost i sa -6 uspeli da uđu u poslednju deonicu.

Međutim, Zvezda je napadački ušla veoma loše u poslednjih 10 minuta. Bjelica je prekinuo crnu seriju, ali se prednost gostiju nije topila željenim tempom. Ročesti je trojkom četiri minuta pre kraja vratio Zvezdu u igri (63:67). Usledila je bolja igra domaćih i Lesor je čudesno poentirao za minus 2. U tim trenucima i publika je počela da donosi svoj udeo u agresivnost Zvezdine igre. Ipak, gosti su izdržali, iskoristili nekoliko loših napada Zvezde i poen po poen išli ka cilju. Zizis je stavio tačku na ovaj meč košem sa poludistance.

Crvena zvezda je imala dosta problema u organizaciji igre. Tejlor Ročesti, koji je imao problema sa povredom butnog mišića, sa 22 poena bio je najefikasniji u Crvenoj zvezdi. Matijas Lesor je ubacio 14, a Milko Bjelica 11 koševa.

Avgustin Rubit predvodio je pobednički sastav sa 15, Riki Hikmen je dodao 12, a Leon Radošević 11 poena. Luka Mitrović je postigao sedam poena uz tri skoka protiv bivšeg kluba.