Zvezdi bod na Emirejtsu, Boaći mogao da potopi “topovnjaču“ [VIDEO]

arsenal - crvena zvezda detalj sa utakmice

Arsenal – Crvena zvezda 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da ostanu neporaženi u Londonu i napravili još jedan veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu Lige Evrope.

Imali su crveno-beli veliki broj prilika, pogotovo Ričmond Boaći, ali ruku na srce imao ih je i Arsenal pa se može reći da je rezultat realan.

Trener Arsenala Arsen Venger ostao je dosledan svom opredeljenju da na mečevima u Ligi Evrope šansu ukazuje igračima sa malom, ili gotovo nikakvom, minutažom u Premijer ligi.

U odnosu na utakmicu u Beogradu, jedina promena u startnoj postavi „tobdžija“ je između stativa, pa je iskusnog Petera Čeha, zamenio mladi Met Mejsi, ostatak tima je bio identičan.

Što se Zvezdine postave tiče, Milojević je mogao da računa na sve raspoložive snage, izuzimajući iskljućenog levog beka Rodića. Naš tim imao je i podršku od oko 2.000 navijača na tribinama Emirejtsa.

Početak utakmice protekao je u mirnom ritmu, a crveno-beli su pokušali nekoliko puta da iznenade odbranu domaćina. Prvo je Radonjić zakasnio da uposli Boaćija u 4. minutu, a Ganjanin mu se „revanširao“ na isti način u akciji minut kasnije.

arsenal - crvena zvezda 0:0

Arsenal je polako preuzimao inicijativu i stvorio je prvu veliku priliku u 10. minutu. Mejtlend-Najls je dobro prošao po desnoj strani, na vreme uposlio Žirua, ali je njegov udarac Borjan sjajno zaustavio. Narednih desetak minuta igralo se na sredini terena, i golmani nisu imali potrebe da intervenišu. U 24. minutu zabrinuli su se Zvezdini navijači kada je Donald ostao na travi posle jednog duela, ali se Holanđanin vratio u igru posle ukazane pomoći.

Kanga je bio sebičan u situaciji kada je bilo bolje da je pokušao da uposli saigrače, umesto što je šutirao iz veoma teške pozicije. Domaći su imali više loptu u nogama, ali se čini da je Zvezda bila opasnija iz kontra napada, a to se i potvrdilo u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena, koji su protekli u sjajnoj igri.

Prvo je Srnić u 33. minutu dobro, po zemlji, ubacio loptu u peterac, ali je Boaći zakasnio, da bi odmah na drugoj strani pogrešio Donald, a Vilok pronašao Žirua, kome je Borjan, pravovremenim istrčavanjem, skratio ugao, i onemogućio ga da pošalje loptu u mrežu. A onda, u 36. minutu, umalo da još jedan Savić zatrese mrežu Arsenala u Londonu. Kao što je to nekad učinio njegov otac Dule, Vujadin je pokušao glavom, golman Mejsi je zahvatio loptu, taman toliko da je odbije do prečke, kakva šteta, ostalo je 0:0.

Beg Srnića u 40. minutu nije konkretizovan na pravi način, jer je Zvezdin fudbaler oklevao, ali će se ono što je propustio Ričmond Boaći u 45. minutu dugo prepričavati. Donald je uposlio Kangu, a Gabonac u pravom trenutku izbacio svog centarfora u prazan prostor, dugo je Boaći vukao loptu ka golu Arsenala, i kada se očekivala sigurna realizacija, ulsedio je očajan udarac koji je završio pored stative, pa nit je Zvezda povela u Londonu, nit je Boaćiju skočila cena za nekoliko miliona. To je, ujedno, bilo i poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

navijači crvene zvezde u londonu

Nastavak su otvorili pokušaji Žirua preko gola, na jednoj, i Srnića pravo u ruke Mejsija, na drugoj strani. Dva opasna ubacivanja londoskog tima videli smo u 55. minutu, prvo je Le Talek intervenisao ispred Žirua, a posle kornera je Borjan bio nesigura kod istrčavanja, ali srećom, bez posledica.

Zatreptala su srca „delija“ posle dobrog ubacivanja Srnića ka Boaćiju, koji je ponovo bio za korak sporiji, ali se ispostavilo da je bio u ofsajdu, pa je razočaranje bilo manje. U 60. minutu domaći su u dva navrata tražili penal, prvo posle duela Savića i Vilšira, a onda i zbog navodnog igranja rukom Zvezdinog centarfora, Luka Banti je, u oba navrata, ispravno odmahnuo rukom.

Pritisnuo je Arsenal Zvezdu posle sat vremena igre. Fantastičnu priliku imao je Vilšir u 64. minutu, Borjan je već bio savladan, ali je Damjan Le Talek akrobatskom intervencijom izbacio loptu koja je krenula ka praznoj mreži. Venger je u poslednjih 20 minuta u igru ubacio još jednog junošu, mladog Nketiju, junaka pobede u utakmici Liga kupa protiv Noriča. Milojević je odgovorio ubacivanjem Milića umesto Kange.

Sada je Zvezda u vrhu napada imala tri brza igrača, pored Radonjića i Boaćija, priključio se i Milić, pa je očigledno da je trener našeg vicešampiona očekivao ofanzivu domaćina, na koju bi odgovorio brzim kontra napadima preko pomenutih fudbalera.

Imao je priliku Teo Volkot, na sebi nesvojstven način, glavom u 76. minutu, ali po Borjana nije bilo opasnosti. Sa tribina Emirejtsa počelo je da odjekuje „hoćemo pobedu“, jer su Zvezdini navijači osetili šansu za veliki evropski uspeh. Sa time je trebalo da se složi i Arsenal, koji je preko Volkota još jednom zapretio u 79. minutu.

A onda ponovo Boaći u gol prilici. Igrao se 80. minut, Milić je odlično proigrao napadača, a njegov udarac, iako bolji nego u prvom poluvremenu, ponovo je otišao pored stative.

Posle kornera Volkota, Rob Holding je bio prekratak u Zvezdinom šesnaestercu u 88. minutu. U poslednjim minutima Zvezda je želela da sačuva bod koji, može se ispostaviti, bude na kraju odlučujući u borbi za plasman u nokaut fazu, i uspela je u tome.