Mančester – London 1:1, drama na Gudisonu, minimalac „pevaca“ [VIDEO]

Dva velika derbija trebalo je da obeleže nedeljni program u Premijer ligi, ali im je “slavu“ preoteo duel na Gudisonu između Evertona i Votforda, koji je u drugom poluvremenu doneo sve ono što fudbal čini lepim i zanimljivim.

Totenhem se, već poslovično, mučio u prvenstvu na Vembliju. Ni sa fenjerašem Kristal Palasom nije bilo lako, a do pobede su “pevci“ stigli tek u 64. minutu golom Koreanca Sona.

U prvom okršaju mančesterskih i londonskih klubova, uspešniji je bio gradski iz Mančestera. Siti je nadigrao “tobdžije“ u svim elementima fudbaleske igre, i verovatno ih već sada oslobodio jurnjave za titulom. Kevin de Brujne je doveo “građane“ u vođstvo u 19. minutu posle duge akcije domaćina. Posle sumnjivog penala u 50. minutu Aguero je povisio na 2:0, ali je Lakazet, samo što je ušao u igru, smanjio na 2:1. Međutim, radost i nada gostiju trajali su kratko, pošto je Gabrijel Žezus u 74. minutu postavio konačan rezultat. Istina, gol je pao posle čistog ofsajda u kome se nalazio asistent David Silva.

Čelsi je “osvetio“ London pobedivši u velikom derbiju Junajted. Jedini gol postigao je Alvaro Morata u 55. minutu posle odličnog skoka i preciznog udarca glavom. Do kraja meča “plavci“ su bili bolji rival, ali je Mančester u poslednjim sekundama preko Rašforda mogao da poravna. Zahvaljujući trijumfu, Antonio Konte će i dalje kormilariti Čelsijevim brodom.

Najdramatičnije je bilo u duelu Evertona i Votforda. Posle siromašnih prvih 45 minuta, u nastavku su gledaoci uživali u efikasnoj igri oba tima. “Stršljenovi“ su poveli sa 2:0, golovima Ričarlisona i Kabaselea, ali su Nias i Kalvert – Levin poravnali na 2:2. Vođstvo “karamelama“ doneo je Lejton Bejns u prvom minutu nadoknade, a gostujući fudbaleri žučno su protestovali posle odluke sudije Skota. Ni to nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je u 101. minutu Skot dosudio još jedan jedanaesterac, ovog puta za goste, ali Tom Kleverli nije iskoristio najstrožu kaznu. Kraj je označen tek u 104. minutu.

Nias 67′, Kalvert- Levin 74′, Bejns 90+1′ – Ričarlison 46′, Kabasele 64′

Čelsi – Mančester Юnaйted 1:0. Obzor matča. Angliя. Premьer-liga 2017/18. 11 tur. ot FUTBOLЬNЫE OBZORЫ na Rutube.

Mančester Siti – Arsenal 3:1. Obzor matča. Angliя. Premьer-liga 2017/18. 11 tur. ot FUTBOLЬNЫE OBZORЫ na Rutube.

Miloš Teodosić u idealnoj petorci Evrokupa, bivši igrač Crvene zvezde mu pravi društvo

Evrokup je saopštio imena pet košarkaša koji se nalaze u idealnom timu ovog takmičenja, a među njima je i...