Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su novi trijumf u šampionatu Srbije i zadržali četiri boda prednosti u odmosu na drugoplasirani Partizan na tabeli Super lige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića nadigrali su Radnički u Nišu u 16. kolu srpskog šampionata.

RADNIČKI:Živković – Simunović, Raspopović, Mijailović, Subić – Arsić, Noma, Kovačević (70. Aleksa Jovanović) – Aleksandar Jovanović (Sa. Stojanović), Sl. Stojanović – Mrkić (80. Ristić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Babić, Rodić – Račić, Krstičić (52. L. Ilić) – Milić, Kanga (85. Radonjić), Adžić (70. Milijaš) – Pešić.

Zvezda je prvi put zapretila preko Pešića u 13. minutu, ali se napadač gostiju nije najbolje snašao u šesnaestercu Radničkog.

Crveno-beli su preuzeli inicijativu, a naredni pokušaj imao je mladi Addžić u 20. Minutu, ali je golman Radničkog Živković bio siguran.

Gosti su poveli u 26. minutu. Jednu dubinsku loptu Pešić je uspeo da prosledi ka Miliću, koji je uposlio Kangu, Zvezdin Gabonac je bio nemilosrdan egzekutor.

ALeksandar Pešić je bio tvorac trijumfa Zvezde. Nekadašnji napadač Tuluza je postigao drugi gol za Zvezdu u 37. minutu, nakon odličnog proigravanja Kange. Četiri minuta kasnije, Pešić je pao u kaznenom prostoru nakon duela sa defanzivcem Radničkog, a potom je sigurno izveo jedanaesterac za vođstvo crveno-belih od 3:0.

Radnički je bio nemoćan u prvom poluvremenu i jedinu priliku imao je preko Arsića, koji je šutirao pored gola iskosa sa leve strane.

Zvezda je u nastavku spustila ručnu i uspešno odrađivala posao.

Nakon dobre kombinacije, Adžić je oprobao udarac, a Živković je odlično intervenisao.

Radnički je imao priliku da dođe do počasnog gola u 54. minutu. Adžić je izgubio loptu, Mrkić se iznenada našao u šansi,a li je Borjan odlično reagovao.

Kanga je mogao da postigne i drugi gol u 67. minutu, ali je njegov udarac izblokiran u odsutnom momentu.

Golman Zvezde Borjan još jedanput, tačnije dvaput, pokazao da je odličnoj formi. Odbranio je udarce Stojanovića i Arsića u istom napadu. Ovo su bile najbolje šanse za Radnički na čitavom meču.

Milić je imao šansu u 71. minutu nakon centaršuta Rodića, ali je Živković reagovao i spasio svoj klub primljenog četvrtog gola. Ipak, tri minuta kasnije nije mu bilo pomoći, a ponovo je egzekutor bio Pešić, doduše čini se da se napadač gostiju nalazio u ofsajd poziciji.

Pešić je postigao 10. gol u šampionatu i preuzeo čelo na listi strelaca.

Do kraja meča nije bilo uzbuđenja, Zvezda je ispunila cilj i lakše nego što se očekivalo odnela sva tri boda iz Niša.