Armejci protutnjali Arenom, Zvezda nemoćna

Crvena zvezda – CSKA 59:85
(10:22, 17:22, 7:21, 25:20)

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su peti poraz u Evroligi ove sezone.

Moskovski CSKA nadigrao je crveno-bele u Kombank Areni, ostvarivši šesti trijumf u eminentnom takmičenju.

Armejci su od samog starta nametnuli ritam igre koji njima odgovara. Zvezda je držala priključak preko Ročestija, ali su gosti serijom 6:0 uspostavili kontrolu utakmice. Brzo je ekipa iz Moskve stekla sedam poena prednosti, a u finišu prvog kvartala sa dve trojke je stekla dvocifrenu prednost. Zvezda je u tim trenucima delovala smušeno u napadu.

Antić je trojkom otvorio drugu deonicu, ali je uzvratio Rodrigez vrativši utakmicu u tempo koji odgovara gostima. Šampion ABA lige je najbolji period igre u prvom poluvremenu imao sredinom druge četvrtine, kada je ubacio šest uzastopnih poema, ali crveno-beli nisu imali snage da nastave seriju. CSKA je odgovorio čvrstom odbranom i sa nekoliko uspešnih akcija odlepio sa na +17 do kraja poluvremena.

CSKA je brutalno otvorio treći period igre i sa serijom 9:0 praktično zatvorio ovu utakmicu. Publika je utihnula, minuti su prolazili, a prednost gostiju sve više rasla. Šampion VTB lige je nakon 30. Minuta igre imao čak 31 poen prednosti.

U poslednjoj deonici Zvezda je ostvarila pozitivan rezultat, ali to nije bilo dovoljno da se popravi bled utisak iz ovog meča protiv ruku na srce kvalitetnijeg protivnika.

U Zvezdi su dvocifreni bili Tejlor Ročesti sa 15 i Džejms Feldin sa 12 koševa.

U ekpi CSKA najzapaženiji su bili Nando De Kolo sa 16, Kajl Hajns sa 13 i Kori Higins sa 12 poena.