Crno-beli se probudili u drugom poluvremenu i nastavljaju da brane trofej Kupa [VIDEO]

Partizan – Rad 3:0(0:0)
Tošić 61′, 68′, Janković 80′

Partizan je poslednji učesnik četvrtfinala Kupa Srbije pošto je večeras, posle slabe igre u prvom, ali odlične u drugom poluvremenu, pobedio Rad sa 3:0.

Utakmica je odigrana po kiši i hladnom vremenu, a malobrojni gledaoci mogli su da vide u drugih 45 minuta Partizan kakav bi trebalo da bude u svakoj utakmici. Prvo poluvreme bilo je za zaborav, a gosti su tada mogli da dođu i do vođstva, jer su pogodili i stativu. Sve je promenio ulazak Ilića i Tavabe, pa je domaćin tada ličio na ekipu koja je branilac duple krune.

PARTIZAN: Jovičić – N. R. Miletić, Mitrović, Ostojić, Antonov – Everton, Radin – Tošić, Đuričković (Od 46. Ilić), Solomon (Od 46. Tavamba) – Ožegović (Od 72. Janković)

RAD: Dejanović – Vico, Tanasijević (Od 71. Riznić), Zonjić, Volkov – Šipčić, Lukić – Mijailović, Marinković (Od 73. Ljubinković), Mladenović – Guzina

Malo je detalja koje možemo izdvojiti iz prvih 45 minuta. Partizan je jalovo napadao, a Rad je retko prelazio na polovinu crno belih. Ipak, kad god su prešli, “građevinari“ su pravili velike probleme odbrani Partizana.

Gosti su i prvi učinili nešto konkretno u 15. minutu kada je Šipčić glavom prebacio prečku, a u 24. minutu Rad je lako mogao da dođe u vođstvo. Nebojša Marinković, nekadašnji fudbaler Partizana, poluvolejem je dobro zahvatio odbijenu loptu na nekih petnaestak metara, ali je golmana Jovičića spasila njegova desna stativa.

Jedina dva, nešto ozbiljnija, pokušaja za Partizan imao je Patar Đuričković, ali je oba puta šutirao snažno i visoko preko gola.

Mnogo je lepše bilo biti navijač Partizana u drugom poluvremenu, čak i po kiši i hladnoći, kako je večeras bilo u Beogradu. U igru su ušli Tavamba i kapiten Saša Ilić, pa je igra crno belih najzad dobila i ukus i miris. U 49. minutu dobro dodavanje Tošića Ožegović je zahvatio u padu, ali je lopta za nekoliko desetina santimetara otišla pored stative. Bila je to najava žešćih napada domaćina. Tavamba je u 55. minutu filigrantski proigrao Ožegovića, a ovaj iz prve, ipak, slabo šutirao, pravo u golmana Dejanovića.

Crno-beli su poveli u 61. minutu, akciju je započeo Antonov, ubacio loptu u kazneni prostor, tamo je Volkov slabo intervenisao, a Zoran Tošić je smireno, levom nogom, poslao ispod Dejanovića, 1:0.

Samo sedam minuta kasnije Partizan je udvostručio prednost. Everton je oduzeo loptu Šipčiću, prosledio do Ožegovića, a ovaj u pravom trenutku proigrao Tošića, koji ovog puta desnom nogom šalje loptu u mrežu, 2:0 čini se da je pobednik bio odlučen.

Aktuelni osvajač Kupa je sve bolje izgledao, pogotovo na sredini terena, gde je Ilić dokazao da se takav igrač ne rađa tako često, a pomoć je imao i od probuđenog Tošića i Jankovića, koji je zamenio Ožegovića.

Upravo je crnogorski reprezentativac postigao treći gol za Partizan. Igrao se 80. minut, Janković je izbegao ofsajd zamku, a kada je primetio istrčalog Dejanovića, sjajnim lob udarcem poslao loptu iza njegovih leđa.

Do kraja utakmice Rad je pokušavao da postigne bar počasni pogodak, ali nije uspevao da ozbiljnije ugrozi golmana Jovičića.