Tim ostao u igri za polufinale

Austrijanac Dominik Tim zabeležio je prvu pobedu na završnom Mastersu u Londonu, pošto je savladao Španca Pabla Karenja Bustu sa 2:1 po setovima 6:3, 3:6, 6:4.

Meč je trajao 2 sata i 7 minuta, a Busta, koji je nastupio kao rezerva Rafaelu Nadalu koji se povukao zbog povrede, pružio je snažan otpor. Prvi set dobio je četvrti teniser sveta oduzevši dva puta servis svom protivniku, da bi Španac uzvratio gotovo na identičan način u drugom setu.

U odlučujućem trećem, Tim je došao do brejka u prvom gemu, ali je Busta uzvratio u šestom. Meč je odlučnen kod rezultata 4:4 kada je Austrijanac napravio brejk, a zatim sigurno odservirao za pobedu, iskoristivši svoju prvu meč loptu.

Dominik Tim i David Gofan odlučiće u direktnom duelu o drugom polufinalisti iz grupe “Pit Sampras“, pošto je Bugarin Grigor Dimitrov već obezbedio mesto među četvoricom najuspešnijih.

U četvrtak se igra treće kolo u grupi “Boris Beker“, a sastaju se Rodžer Federer- Marin Čilić i Aleksandar Zverev – Džek Sok.