Zvezda rutinski u Čačku, golčina Milijaša, radost i za igrača Borca [VIDEO]

Borac – Crvena zvezda 0:4 (0:2)
Milić 3’, Pešić 29’, 84’ (pen), Milijaš 73’

Crvena zvezda se plasirala u četvrtfinale Kupa Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića nadigrali su Borac u Čačku, koji je od 12. minuta igrao sa 10 fudbalera.

BORAC: Bajić – Obradović, Marković, Kostić, Dupovac, Propadalo, S. Filipović (15. V. Filipović), Zoćević, Knežević (57. Beljić), Jovanović, Mateus (74. Savić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković (78. Frimpong), Savić, Babić – Gobeljić, Račić (74. Bainović), L. Ilić (60. Milijaš), Rodić – Srnić, Pešić, Milić.

Crveno-beli su poveli već u trećem minutu. Sjajno je Pešić uposlio Ilića, koji je izbegao ofsajd zamku i loptu uputio ka Nemanji Miliću, kome sa pet metara nije bilo teško da savlada golmana

Posao je beogradskom klubu znatno olakšan u 12. minutu, kada je sudija Srđan Obradović isključio Miodraga Kostića. Kostić je dobio direktan crveni karton, pretpostavljamo zbog prigovora.

Zvezda je potom stvorila dve prilike, ali Srnić i Pešić nisu uspeli da savladaju Bajića. Ipak, Aleksandar Pešić je krunisao dobru igru u 29. minutu, kada je rutinski realizovao prodor Milića za vođstvo gostiju od 2:0.
Do kraja poluvremena, lider u prvenstvu Srbije je mogao da postigne još neki gol, ali se Pešić nakon solo akcije spetljao u odsudnom momentu, a potom je i Bajić odbranio udarac Milića.

U drugom delu, Zvezda je igrala rutinski. Sjajan udarac Luke Ilića sa 17,18 metara u 52. minutu završio je na stativi Borčevog gola. Milijaš je oprobao udarac u 67. minutu, ali je Bajić bio siguran. Golman Borca je fantastično reagovao dva minuta kasnije kada je Srnić izašao sam ispred njega, ali mu je Bajić skratio ugao i sačuvao svoju mrežu.

Treći gol za goste iz Beograda postigao je iskusni Nenad Milijaš, koji je u svom prepoznatljivom stilu šutirao sa oko 25 metara i savladao Bajića.

Tačku na ovaj meč stavio je Aleksandar Pešić iz jedanaesterca u 84. ninutu, koji je nad njim i načinjen.

Utakmicu u Čačku obeležio je i jedan lep detalj. Fudbaler Borca Lazar Obradović zaprosio je svoju devojku nekoliko minuta pre početka utakmice.