Kolarov bolji od SMS-a, „vučici“ derbi „della Capitale“ [VIDEO]

Roma – Lacio 2:1(0:0)
Peroti 49′(p), Najngolan 53′ – Imobile 72′

Posle reprezentativnog razočaranja Italijani su se okrenuli domaćem fudbalu, a odmah je na programu bio derbi “della Capitale“, između Rome i Lacija.

Rimski derbi pripao je formalnom domaćinu, ekipi Rome, zahvaljujući boljoj igri na početku drugog poluvremena, kada su za samo četiri minuta dva puta pogađali mrežu Strakoše. Posle prvog poluvremena golova nije bilo, ali ni mnogo prilika. Na startu meča poništen je gol Imobileu zbog ofsajda, a najbolju šansu propustio je Edin Džeko za domaćina, njegov šut glavom otišao je pored stative.

“Vučica’ je povela iz penala preko Perotija, a prethodno je u kaznenom prostoru gostiju srušen Kolarov. Najngolan je preciznim udarcem u 49. minutu povisio na 2:0, ali je Ćiro Imobile, posle još jednog dosuđenog jedanaesterca, smanjio dvadesetak minuta pre kraja. Penalu je prethodilo igranje rukom Manolasa. Imobileu je to bio već 15 gol u sezoni, čime se učvrstio na prvom liste strelaca.

Do kraja meča gosti su pokušavali da dođu bar do jednog boda, ali je odbrana Rome, bez većih komplikacija, sačuvala pobedu.