Osma uzastopna pobeda Valensije

U nedelju su odigrane još četiri utakmice 12. kola Primere, a najvredniju pobedu ostvarila je Valensija koja je zadržala priključak za Barselonom u borbi za titulu prvaka Španije.

„Slepi miševi“ su u drugom poluvremenu slomili otpor Espanjola i ostvarili osmu uzastopnu pobedu, a devetu ako se računaju i utakmice u Kupu Kralja. Golove za Valensiju postigli su Kondogbija i Santi Mina i napravili najbolju moguću uvertiru za utakmicu sa Barselonom u narednom kolu.

Malaga je preokretom stigla do trijumfa nad La Korunjom, koja je do 63. minuta imala vođstvo od 2:1. Tada je izjednačio Kastro, a gol odluke postignut je šest minuta pre kraja, strelac je bio Baston na asistenciju Huanpija.

Levante je bez povređenog Saše Lukića slavio na gostovanju Las Palmasu, a golove su u drugom poluvremenu postigli Dukure i Džejson.

Konačno, Bilbao i Viljareal su podelili bodove – gosti su poveli preko Trigerosa u 28. minutu, osam minuta nakon što isti igrač nije realizovao najstrožu katnu, a izjednačenje je doneo sjajni Aduriz 13 minuta pre kraja.

Malaga – Deportivo La Korunja 3:2 (1:1)
Espanjol – Valensija 0:2 (0:0)
Las Palmas – Levante 0:2 (0:0)
Bilbao – Viljareal 1:1 (0:1)