Eibar pobedio posle sedam kola, Betis “popio“ petardu [VIDEO]

Eibar – Betis 5:0 (2:0)
Amat 6′(ag), Eskalante 30′, Čarls 56′(p), 71′, Enrih 80′

Ekipa Eibara postigla je šest golova u prvih 11 kola Primere, a večeras je za 90 minuta pet puta zatresla mrežu Betisa.

Već u 6. minutu nespretni Amat je zatresao sopstvenu mrežu, da bi posle pola sata igre Eskalante, na odličan centaršut, glavom pogodio mrežu Adana.

To je bio aktivan rezultat sve do 55. minuta kada je Mandi napravio prekršaj u svom šesnaestercu, pa je domaćin dobio penal, a ekipa iz Sevilje ostala sa desetoricom na terenu. Siguran realizator bio je Čarls. Brazilac Čarls je u 71. minutu povisio na 4:0, da bi konačan rezultat, deset minuta pre kraja, postavio Serhio Enrih.

Eibar, za koji je branio naš Marko Dmitrović, i pored pobede ostao je na 17. mestu, samo sada ima 11 bodova dok je Betis skliznuo stepenik niže i sada je 9. sa 17 osvojenih bodova.