Junajted minimalcem prati Siti , Totenhem gubi korak, „stršljenovi“ izboli „svrake“

Mančester Junajted je minimalno porazio Brajton u 13. kolu Premijer lige i tako nastavio poteru za gradskim rivalom Sitijem.

Novajlija se na „Old Trafordu“ predstavio u lepom svetlu. Imali su gosti i prvu priliku na meču već u petom minutu, a domaći su najbliži golu bili u poslednjem minutu prvog poluvremena kada su dva puta pokušali, prvo Lukaku, a onda i Pogba. Gol odluke pao je 66. minutu – Ešli Jang je šutirao, lopta je zakačila Luisa Danka i prevarila golmana Rajana.

U ekipi Žozea Murinja igrao je Nemanja Matić svih 90 minuta, a šansu je u poslednjih pola sata dobio i Zlatan Ibrahimović, koji je imao i jedan dobar pokušaj.

Radovao se još jedan naš reprezentativac, Luka Milivojević. Njegov Kristal Palas je golom Sakoa u 92. minutu savladao Stouk 2:1, iako su gosti na početku drugog poluvremena poveli preko Šaćirija. Naš as je igrao ceo meč, a Palas je došao tek do druge pobede u prvenstvu.

Votford je demonstrirao silu u Njukaslu i sa 3:0 pobedio domaće „svrake“. Rafa Benitez je u igru u poslednjih 20 minuta uveo i Aleksandra Mitrovića, ali je tada sve već bilo rešeno. Bez golova se završio meč u Velsu između Svonsija i Bornmuta, dok je Totenhem počeo da gubi korak u borbi za tron, jer je još jednom podbacio na „svom“ Vembliju.

Ovog puta je bod odneo Vest Bromvič Albion i to bez smenjenog trenera Tonija Pjulisa. Ekipa iz Birmingema prekinula je niz od četiri poraza. Rondon je doveo goste u vođstvo već u 4. minutu, a bod „pevcima“ obezbedio je, ko bi drugi nego, Hari Kejn u 74. minutu.

Kristal Palas – Stouk 2:1 (0:0)