Majstorija Vilijana donela bod šampionu na „Enfildu“ [VIDEO]

Najinteresantnija utakmica 13. kola Premijer lige završena je bez pobednika.

Liverpul i Čelsi su remizirali na Enfildu i, može se slobodno reći, izgubili još po dva boda u trci sa mančesterskim rivalima. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, a prilike su propustili Azar sa goste, kada mu je Minjole odbranio udarac u 21. minutu i Salah sa domaće, kada je sa ivice kaznenog prostora tukao pored stative.

Egipćanin se iskupio u 65. minutu, pošto mu je Okslejd-Čemberlen u pravom trenutku asistirao, a najveće pojačanje „redsa“ ove sezone, rutinski poslao loptu ispod Kurtoe i izbio na prvo mesto liste strelaca sa 10 golova. Markos Alonso je mogao da izjednači u 82. minutu, ali je šutirao visoko preko gola.

Prava majstorija Vilijana u 85. minutu donela je bod „plavcima“. Brazilac je uspeo da lobuje Minjolea iz teške pozicije i izjednači na 1:1. zanimljivo je da je strelac gola za Čelsi u igru ušao samo dva minuta ranije zamenivši Zapakostu. Poslednju priliku na utakmici imao je Mohamed Salah za Liverpul.

Čelsi je ostao treći, sada sa 26 bodova, Liverpul je peti sa tri boda manje.

Liverpul – Čelsi 1:1 (0:0)