Španci efikasni, Sevilja potopila „žutu podmornicu“ [VIDEO]

Svi sa nestrpljenjem očekuju veliki derbi španske Primere u kojem će se sastati dve prvoplasirane i neporažene ekipe, Valensija i Barselona na Mestalji, a u uvodnim nedeljnim mečevima viđen je sjajan fudbal i mnoštvo golova.

Dan su otvorili Deportivo i Atletik iz Bilbaoa, koji su u La Korunji igrali 2:2. Gosti su dva puta vodili, ali je Deportivo stigao do boda. Real Sosijedad je neprijatno iznenadio svoje navijače igrajući samo 2:2 sa Las Palmasom u San Sebasijanu. Tana je doveo Las Palmas u vođstvo, ali je do poluvremena izjednačio Hoze Vilijan. Januzaj je posle sat igre preokrenuo rezultat, ali je Viera u 67. postavio konačnih 2:2.

U Viljarealu je viđen veliki preokret Sevilje. “Žuta podmornica“ je vodila 2:0 u 53. minutu, golovima Bakambua i Bake, ali su Lengle u 56, Vaskez minut kasnije i Banega sa penala, posle prekršaja Ruiza zbog koga je i isključen, u 78. minutu, odneli bodove u Andaluziju.

La Korunja – Atletik (B) 2:2 (1:1)
Sosijedad – Las Palmas 2:2 (1:1)
Viljareal – Sevilja 2:3 (1:0)

Vilьяrreal – Sevilья 2:3 ot FUTBOLЬNЫE OBZORЫ na Rutube.