Junajted lako sa rojem “stršljenova“, Vardi i Marez ukrasili pobedu nad Totenhemom [VIDEO]

U prvim utakmicama vanrednog 14. kola Premijer lige viđeno je mnogo lepih golova, uz pobede Junajteda i Lestera.

Lester je podsetio na šampionske dane, a tvorci trijumfa nad Totenhemom bili su tadašnji tvorci tog istorijskog uspeha, Džejmi Vardi i Riad Marez. Vardi je na fenomenalan način doveo “lisice“ u vođstvo u 13. minutu, a ništa manje efektan nije bio ni gol Alžirca u poslednjem minutu prvog poluvremena. “Pevci“ su dominirali u nastavku, propustili su dosta prilika, ali su uspeli samo jednom da savladajju Šmajhela. Učinio je to, ko bi drugi nego, Hari Kejn u 79. minutu, na odlično dodavanja Lamele.

Večeras su razočarali samo Brajton i Kristal Palas, koji su odigrali meč bez golova. Nije bilo ni mnogo prilika, a najbolju je propustio Glen Marej za domaćina u finišu susreta. Za goste je igrao naš reprezentativac Luka Milivojević.

Junajted je odigrao najboljih 45 minuta u sezoni u prvom poluvremenu duela na Vikarejdž Roudu u Votfordu. Već posle pola sata igre, “crveni đavoli“ su vodili sa 3:0. Blistao je Ešli Jang, koji je postigao dva sjajna gola za vođstvo gostiju i to protiv svog nekadašnjeg kluba. Marsial je povisio na 3:0 i činilo se da se domaćinu sprema katastrofa. Najbolji strelac “stršljenova“ Troj Dini je sa penala smanjio na 3:1 u 77. minutu, a samo sedam minuta kasnije Dukure je smanjio na 3:2 i uneo neizvesnost u meč. Ipak, Džesi Lingard je posle fantastičnog solo prodora uspeo da savlada Gomesa i stavi tačku na pobedu gostiju. Nemanja Matić je zauzeo svoje mesto u Murinjovom timu i na ovoj utakmici, ali je zamenjen sredinom drugog poluvremena, verovatno zbog povrede.

Uzbudljivo je bilo i u Birmingemu gde je domaći Vest Bromvič Albion prokockao prednost od 2:0 protiv Njukasla i nastavio dugi niz bez pobede u Premijer ligi. Robson- Kanu je postigao prvi gol za domaćina u poslednjim trenucima prvog dela, a Fild je povisio na 2:0 u 56. minutu. “Svrake“ su se brzo vratile u meč golom Klarka, da bi Evans zatresao sopstvenu mrežu u 83. minutu i tako doneo poravnanje rezultata. Aleksandar Mitrović je dobio šansu u timu Njukasla u poslednjih dvadesetak minuta pošto je zamenio Hoselua.

Brajton – Kristal Palas 0:0

Lester – Totenhem 2:1 (2:0)