Liverpul odličan pet, budi se Everton, “pevci“ opet bez pobede [VIDEO]

U prvoj utakmici 15. kola Premijer lige Čelsi je pobedio Njukasl iako su gosti prvi poveli, a u popodnevnim mečevima istakli su se liverpulski klubovi novim pobedama.

“Redsi“ su ponovo bili silni na gostovanju i pored toga što je nabolji strelac Mohamed Salah, izgleda uzeo slobodan dan. Brajton se pokazao kao čvrst protivnik u dosadašnjem delu sezone, ali je Liverpul protutnjao, usput ubacivši pet lopti u mrežu domaćina. Čan i Firminjo su za samo dva minuta doneli ogromnih 2:0, posle pola sata igre. Firmino je još jednom pogodio mrežu Rajana, da bi zatim Marej smanjio sa bele tačke. U finišu je četa Jirgena Klopa preko Kutinja, koji je zamenio Salaha na početku drugog poluvremena i autogolom Danka, stigla do pobede od 5:1. Za goste je šansu da omiriše prvenstveni barut imao i Marko Grujić, koji je ušao u igru u 90. minutu.

Da je Totenhem u krizi potvrdilo se i posle gostovanja kod Votforda. Istina, “pevci“ su ostali neporaženi i pored igrača manje od 52. minuta, kada je isključen Sančez, ali je to mala uteha za četu Maurisija Poketina, posle četvrte utakmice u nizu bez trijumfa. Kabasele je posle odličnog skoka i udarca glavom doveo “stršljenove“ u vođstvo u 13. minutu, a izjednačio je Koreanac Son u 25. Do kraja meča šansi je bilo, ali ne i golova.

U derbiju začelja nije bilo pobednika, ali ni golova. Vest Bromvič Albion i Kristal Palas su odigrali odličan meč sa puno prilika i jedino su nedostajali golovi. Tim Luke Milivojevića, koji je igrao svih 90 minuta, prepustio je fenjer Svonsiju.

Napokon je pao i Barnli na strani i to na King paueru, kod bivšeg šampiona Lestera, koji je vezao drugu pobedu na svom terenu. Jedini gol protiv najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjeg toka prvenstva, postigao je Grej još u šestom minutu. “Lisice“ su propustile veliki broj prilika, dok su gosti zapretili samo dva puta, oba puta preko Gudmunsona. I u duelu Stouka i Svonsija sve je rešeno u prvih 45 minuta. Velšani su rano poveli preko Vilfrida Bonija, ali su Šaćiri i Dijuf do poluvremena preokrenuli rezultat i ostavili bodove u Stouku.

“Karamele“ su oživele, pa su posle ubedljivog trijumfa u sredu, danas pobedile i Hadersfild 2:0. Golovi su pali u drugom poluvremenu, a strelci su bili Sigurdson i Kalver- Levin. “Svrake“ su samo naljutile šampiona kada su neočekivao povele na Stamford Bridžu u 12. minutu golom Gejla. Do poluvremena su Azar i Morata doveli stvari na svoje mesto, da bi Belgijanac, sa bele tačke, u drugom poluvremenu postavio konačan rezultat.

Brajton – Liverpul 1:5 (0:2)
Marej 51′(p) – Čan 30′, Firmino 31′, 48′, Kutinjo 87′, Dank 89′(ag)

Votford – Totenhem 1:1 (1:1)