Murinju uspeo đavolski plan, Junajted pobedio na Emirejtsu [VIDEO]

Arsenal – Mančester Junajted 1:3 (0:2)
Lakazet 49′ – Valesija 4′, Lingard 11′, 63′

Žoze Murinjo je nadmudrio svog kolegu i “prijatelja“ na klupi Arsenala, Arsena Vengera, a Mančester Junajted je osvojio bodove na Emirejtsu i u dobrom raspoloženju očekuje derbi sa gradskim rivalom Sitijem.

Iznenadio je Junajted svog protivnika visokim presingom na startu meča, iz koga su se izrodile greške domaćih centarhalfova, koje su gosti kaznili golovima u 4. i 11. minutu. Loše dodavanja Košelnog u 4. minutu presekao je Valensija, odigrao je dupli pas sa Pogbom i onda poslao loptu kroz noge Petera Čeha za vođstvo Junajteda. Već u 11. minutu bilo je 0:2. sada je pogrešio drugi centarhalf, nemački reprezentativac Mustafi, a lepu akciju navalne trojke “crvenih đavola“ u gol je pretvorio Lingard.

Pribrao se Arsenal posle “blickriga“ gostiju, stvarao šanse, ali je gost ispred mreže imao sjajnog de Heu. Velike prilike imali su Lakazet dva puta, Džaka, Remzi, Beljerin i Sančez, ipak, poluvreme je završeno sa 2:0 za Junajted.

Drugo poluvreme počelo je golom Arsenala. Aron Remzi je izbegao ofsajd zamku, prihvatio loptu ispred de Hee i vratio je Lakazetu, kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. Usledile su prilike za Lingarda na jednoj i Ivobija i Lakazeta na drugoj strani. Odluka je pala u 63. minutu, sav posao završio je Pol Pogba, koji je okrenuo reprezentativnog druga Košelnog i na vreme uposlio Lingarda, kome je preostalo da ubaci loptu u nebranjenu mrežu.

Pol Pogba je isključen u 74. minutu zbog grubog starta, ali Arsenal nije uspeo da iskoristi brojčanu nadmoć. Junajted je prišao na pet bodova zaostatka za Sitijem, ali “građani“ imaju meč manje, dok su “tobdžije“ ostale na 28 bodova i sada su pete.