Ubedljiv poraz “bikova“, Bavarci ponovo utekli [VIDEO]

Detalj sa utakmice Bajern - Hanover

Neočekivano visok poraz Lapciga u Sinshajmu iskoristio je Bajern i ponovo je šest koraka ispred “bikova“.

Hofenhajm je odigrao još jednom odlično u derbiju. Njihova žrtva bio je vicešampion Lajpcig, koga su ispratili sa četiri lopte u mreži. Amiri je u 13. minutu načeo “bikove“, a onda je u nastavku zablistao Serž Gnabri, bivši igrač Verdera, koga je na pozajmicu u Hofenhajm uputio Bajern. Dva gola potencijalnog reprezentativca Nemačke u 52. i 62. minutu, rešila su pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Mark Ut u finišu meča.

Poraz prvog pratioca iskoristio je vodeći Bajern, koji je tako neutralisao kiks iz prošlog kola kada je doživeo poraz u Menhengladbahu. Hanover se dobro držao u Minhenu, imao je remi na poluvremenu, a promašili su gosti i penal. Ipak, u nastavku su Bavarci stigli do očekivane pobede. Vidal je najavio trijumf, izjednačio je Benšop u 35. minutu, i to posle promašenog jedanaesterca Filkruga šest minuta ranije. Koman i Levandovski su tresli mrežu Hanovera u drugom poluvremenu za konačnih 3:1.

Borusija iz Dortmunda nije pobedila ni u sedmom uzastopnom meču u Bundesligi. Pitanje je da li je ovo bila poslednja utakmica Petera Boša na klupi “milionera“. Leverkuzen je poveo preko Kevina Folanda u 30. minutu, a od 41. je domaćin igrao sa igračem manje, zbog isključenja Vendela. Borusija je uspela jedino da izjednači i to preko Jarmolenka u 73. minutu. U gostujućoj ekipi ceo meč igrao je Neven Subotić, koji je u finišu zaradio žuti karton.

Odlične igre nastavio je da pruža Augzburg, koji je danas savladao Majnc u gostima. Već posle prvog poluvremena gosti su imali dva gola prednosti, a strelci su bili Gregorič i Finbogason iz penala. Holtman je smanjio u 85. minutu, ali je samo minut kasnije odlični Islanđanin Finbogason, još jednim golom, rešio sve dileme.

Jedan gol je bio dovoljan Verderu da pobedi Štutgart i dođe do tek druge pobede u sezoni. Strelac je bio Maks Kruze, u poslednjem minutu prvog dela, na odličnu asistenciju Bartelsa. U timu iz Bremena svoje mesto u startnoj postavio imao je, kao po običaju, Miloš Veljković.

Bajern – Hanover 3:1 (1:1)