“Građani“ opet do pobede u finišu, remi u derbiju juga [VIDEO]

Odigrane su i poslednje dve utakmice 15. kola Premijer lige.

Mančester Siti se još jednom mučio na svom Etihadu, ali je stigao do pobede nad Vest Hemom, golom Davida Silve u 83. minutu i tako stigao da 14. pobede u 15 kola Premijer lige. Vest Hem je bio u seriji od sedam utakmica bez pobede i potajno su se „čekićari“ nadali da mogu da iznenade lidera, za koga su pretpostavljali da više razmišlja o utakmici Lige šampiona, ali i o gradskom derbiju narednog vikenda.

Takvo razmišljanje nije bilo daleko od istine. Siti je propustio nekoliko prilika pre nego što su gosti prvi poveli, golom Ogbone u 44. minutu. On je odlično skočio nakon kornera i poslao loptu u mrežu.

Preokret je usledio u nastavku, prvo je Otamendi na dodavanje Gabrijela Žezusa poravnao u 57. minutu, da bi u 83. David Silva na spretan način, dubinsku loptu od strane Kevina De Brujnea, poslao iza leđa Adrijana. Siti je zadržao osam bodova prednosti pred međusobni duel sa prvim pratiocem, gradskim rivalom Junajtedom, dok je Vest Hem ostao u zoni ispadanja i nalazi se na pretposlednjem mestu sa 10 bodova.

Derbi ekipa sa krajnjeg juga Ostrva zavrpen je bez pobednika. Bornmut i Sautempton su odigrali dobar meč, prepun zanimljivih detalja, koji je na kraju završen oravednom podelom bodova. Domaći su poveli golom Frejzera pred kraj prvog poluvremena, a izjednačio je Čarli Ostin u 61. minutu. za ekipu Sautemptona igrao je Dušan Tadić do 74. minuta kada ga je zamenio Lemina.

Bornmut – Sautempton 1:1 (1:0)