Valensija propustila veliku priliku, Viljareal vezao drugi poraz, ubedljivi Eibar

Ako žele da se uključe u borbu za titulu, „slepi miševi“ iz Valensije ne smeju da prave kikseve poput ovog današnjeg protiv Hetafea.

Ispada da je Barsa profitirala remijem sa Seltom, jer je prednost pred drugoplasiranom Valensijom uvećala za jedan bod. Neočekivano prvi pratilac Katalonaca se okliznuo u Madridu i doživeo poraz od ekipe Hetafea i pored čoveka više od finiša prvog poluvremena posle isključenja Arambarija. Ništa to nije pomoglo gostima, pa su domaći napravili podvig i golom Markera Bergare u 66. minutu stigli do sva tri boda.

Mogla je Valensija da izvuče bar remi i nastavi seriju nepobedivosti, ali je Zaza u nadoknadi propustio veliku šansu. Sada su samo Barselona i madridski Atletiko ekipe bez poraza u Primeri. Naš Maksimović nije ulazio u igru i posmatrao je meč sa klupe Valensije.

Ni „žuta podmornica“ se nije dobro provela kod Leganesa. Posle slabog prvog poluvremena gosti su poveli preko Rabe, ali su domaći u poslednjih 20 minuta čak tri puta pogađali mrežu Viljareala i zasluženo osvojili bodove protiv, ruku na srce, danas silno oslabljenog gosta, za koji nije igrao reprezentativac Srbije Antonio Rukavina, već je meč presedeo na klupi. Ni u Leganesu nije bilo, od ranije, povređenog Brašanca.

Eibar je zabeležio treći uzastopni trijumf i to mnogo lakše nego što se očekivalo, protiv ekipe Espanjola. Kike je načeo goste, mladi Aleho je strahovitim udarcem povisio na 2:0, a sve dileme je rešio Žordan sa bele tačke. Našeg golmana Dmitrovića nije uspeo da savlada nijedan igrač Espanjola, ali je to pošlo za rukom njegovom saigraču, Enrihu u 79. minutu, za konačnih 3:1.

U poslednjem meču dana u Primeri, Las Palmas je golom Džonatana Kaljerija još u 13. minutu uspeo da pobedi Betis i tako prekine užasan niz od čak devet uzastopnih utakmica bez trijumfa.

Leganes – Viljareal 3:1 (0:0)