Bazel uhvatio poslednji voz, drugi poraz u sezoni Pari Sen Žermena [VIDEO]

Detalj sa utakmice Mančester Junajted - CSKA

Mančester Junajted i Bazel iz grupe A, odnosno Pari Sen Žermen i Bajern iz grupe B, učesnici su osmine finala Lige šampiona.

Švajcarski šampion je doputovao u Lisabon po pobedu i do nje stigao na ubedljiv način. Već u 5. minutu Elionusi je doveo Bazel u vođstvo, a to je bio aktuelan rezultat sve do 65. minuta kada je Dimitri Oberlan postigao gol za veliku radost gostiju. Benfika, za koju su igrali Andrija Živković i Mile Svilar, ali ne i Ljubomir Fejsa, obrukala se u grupnoj fazi, i završila je takmičenje bez osvojenog boda, sa svih šest poraza.

CSKA je, na opšte iznenađenje poveo na Old Trafordu u poslednjem minutu prvog poluvremena, a strelac je, ni kriv ni dužan, bio Džagoev koga je lopta pogodila u leđa nakon šuta Vitinja. Pre gola gostiju Junajted je propustio veliki broj prilika. Ipak, u nastavku su stvari došle na svoje mesto i to za samo dva minuta, u intervalu od 64. do 66. minuta, kada su, prvo Lukaku, a zatim i Rašford, pogađali mrežu Moskovljana.

Mančester Junajted je igrao bez Matića, ali je obezbedio prvo mesto u grupi, dok će sa drugog u dalje takmičenje Bazel. Rusima ostaje uteha u Ligi Evrope.

Bajern se osvetio Parižanima za ubedljiv poraz u prvom međusobnom meču. Bavarci su trijumfovali sa 3:1, ali im to nije bilo dovoljno za prvo mesto u grupi, pa će oni biti potencijalna mina u žrebu. Levandovski je postigao prvi gol za nemačkog šampiona, Toliso je povisio na 2:0, ali je Kilijan Mbape, na odlično dodavanje Kavanija, smanjio u drugom poluvremenu. Konačan rezultat postavio je ponovo, pojačanje iz Liona, Korentin Toliso, dvadesetak minuta pre kraja. Posle poraza u prvenstvu, ovo je bio drugi poraz u sezoni supertima iz Pariza.

Anderleht je zablistao u poslednjem meču, i osvojio prve bodove u Glazgovu, međutim, zahvaljujući ubedljivijoj pobedi u Briselu, Seltik će u Ligu Evrope. Jedini gol za Belgijance, za koje su igrali Obradović i Spajić, postigao je igrač Seltika Jozo Šimunović, koji je nespreto zahvatio loptu i poslao je u sopstvenu mrežu.

Parižani će sa prve pozicije čekati žreb, Bajern sa druge, a Seltik se seli u slabije tamičenje.