Alaves opet pobedio, Gomez Ibai nastavio golgetersku seriju [VIDEO]

Alaves je prvi put u sezoni vezao dve pobede, posle trijumfa nad Đironom, večeras je pao i Las Palmas, a golgetersku seriju nastavio je Gomez Ibai.

U prvoj utakmici 15. kola španske Primere Alaves je, pod vođstvom novog trenera Abelarda Fernandeza, zabeležio novi trijumf, treći u sezoni i krenuo je da beži sa začelja tabele. Klub iz Vitorije poveo je golom Gomeza Ibaija u 23. minutu, fudbalera koji je sa tri uzastopna gola srušio Đironu u ponedeljak, iako su Katalonci vodili sa 2:0.

Drugi gol postigao je El Munir u 55. minutu, čime je stavio tačku na utakmicu. Alaves je pobedom zamenio mesta na tabeli sa večerašnjim rivalom, pa je sada on 18. sa 12 bodova, a Las Palmas 19. sa 10 osvojenih. U ekipi Alavesa nije bilo Aleksandra Kataija ni na klupi za rezervne igrače.

Alaves – Las Palmas 2:0 (1:0)