Napredak srušio Partizan pod Bagdalom [VIDEO]

Detalj sa utakmice Napredak - Partizan

Napredak – Partizan 2:1 (1:0)
Vukanović 34’, Đerić 54’ – Jevtović 60’ (pen)

Fudbaleri Napretka savladali su Partizan u 21. kolu Super lige Srbije na stadionu pod Bagdalom, u utakmici, koja je odigrana po lošem terenu.

Utakmica je kasnila jer su navijači Napretka grudvama gađali golmana crno-belih Vladimira Stojkovića.

Takođe, prekid su izazvali i navijači crno-belih transparentom protiv Sudijske komisije FSS.

NAPREDAK: Petrović, Boranijašević, Miladinović, Simonović, Petrović – Mitrović, Eskić, Vukanović, Alivodić, Sakidika (od 84′ Milisavljević) – Đerić.

PARTIZAN: Stojković – Vulićević, N. G. Miletić, Ostojić, N. R. Miletić (od 77′ Mitrović) – Radin (od 69′ Solomon), Jevtović, Pantić, Suma – Tavamba, Ožegović.

Partizan je prvu ozbiljniju akciju napravio u šestom minutu. Levi bek Miletić uputio je loptu po zemlji u srce kaznenog prostora, ali je Ožegović traljavo šutirao. Radin je u 15. minutu sa 20-ak metara dobro šutirao nakon odbijene lopte, ali je lopta prošla tik pored stative Petrovićevog gola.

Tavamba je imao sjajnu priliku u 28. minutu. Fudbaleri Napretka su izgubili loptu, Kamerunac je stigao do nje pre Petrovića, i uspeo da ga obiđe, ali je bio isuviše ukoso pa je njegov udarac završio pored gola. Odličnu priliku imao je i štoper Miletić u 31. minutu. Pantić je centrirao iz slobodnog udarca, lopta je stigla do defanzivca Partizana, koji je sa desetak metara šutirao pored gola.

U jeku napada Partizana, Napredak je poveo. Odličnu kontru u 34. minutu izveli su Boranijašević i Vukanović. Boranijašević je prošao po desnoj strani i kao na tacni u poslio Vukanovića, a napadač Napretka je sproveo u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije, umalo da čarapani stignu do drugog gola. Alivodić je nakon sjajne solo akcije šutirao, Stojković je odbranio, na loptu je natrčao Đerić, ali je Vulićević blokom spasao siguran gol.

Partizan je napao u nastavku. Već u 49. minutu stvorili su crno-beli novu priliku. Suma je dodao do Tavambe, a Kamerunac ponovo iz izgledne situacije nije uspeo da matira Petrovića.

Sevnula je nova kontra Napretka u 54. minutu. Boranijašević je još jedanput pobegao levom beku Miletiću, ušao u šesnaesterac i uputio loptu ka Urošu Đeriću, kojem nije bilo teško da sa pet metara pošalje loptu u mrežu.

Partizan se brzo oporavio od novog šoka i smanjio rezultat na 2:1 u 60. minutu. Boranijašević je neoprezno startovao na levog beka Miletića, Mažić je pokazao na belu tačku, a Marko Jevtović je bio siguran izvođač. Pre toga su se Suma i Ožegović svađali oko toga ko će izvesti najstrožu kaznu.

Dobru akciju je izveo Partizan u 70. minutu. Razmenili su crno-beli nekoliko pasova po teškom terenu, potom je Jevtović centrirao, Ožegović šutirao glavom, ali je Petrović bio na mestu.

Napedak je vrebao šansu iz kontranapada. U 72. minutu, Stojković je sprečio Alivodića da ga ugrozi, a potom je na odbijenu loptu natrčao Eskić, ali je šutirao preko gola.

Ožegović se našao u prilici u 80. minutu nakon duela sa defanzivcem Napretka, ali je Petrović dobro reagovao. Solomon je dva minuta kasnije očajno reagovao u šesnaestercu.

Gosti su pokušavali da dođu do izjednačenja, ali nisu uspevali da naprave višak u završnici. Pred gol domaćih je krenuo i Stojković, a Alivodić je u kontranapadu prpoustio priliku da postigne pogodak na prazan gol.

Ukoliko Crvena zvezda savlada Borac razlika u šampionatu između večitih rivala biće devet bodova u korist crveno-belih, pred derbi u sredu.