Šokovi u nadoknadi širom Nemačke, Ulrajh spasio Bajern, pobedio i Keln! [VIDEO]

bundes liga

Odigrano je ubedljivo najzanimljivije kolo u dosadašnjem delu sezone u Bundesligi.
Na tri subotnja meča izjednačenja su usledila duboko u sudijskoj nadoknadi, a da tako ne bude i na četvrtoj, pobrinuo se golman minheskog Bajerna Ulrajh, koji je odbranio penal protiv Štutgarta.

Bavarci su se dugo mučili sa „švabama“, a poveli su tek desetak minuta pre kraja posle preciznog udarca Milera. Mogao je Bajern u nadoknadi da duplira vođstvo, ali je u sledećoj akciji na drugoj strani, posle gledanja video snimka, dosuđen penal za domaćina. Akolo je šutirao jedanaesterac u 94. minutu, ali slabo, pa mu je Ulrajh zaustavio udarac i doneo Bavarcima novu pobedu.

Srbi su poveli Ajntraht ka pobedi nad Šalkeom, ali im se ona izmigoljila iz ruku duboko u nadokadi. Već u 2. minutu Gaćinović je dodao do Jovića, a bivši Zvezdin napadač postigao prvi gol u prvenstvu. Haler je duplirao prednost u 65. i činili se da će „kraljevsko plavi“ doživeti prvi poraz još od 6. kola. Da tako ne bude, pobrinuli su se Embolo u 82, te Naldo u 95. minutu, pa Šalke grabi ka istorijskom rekordu od 17 utakmica bez poraza. U timu gostiju igrao je Matija Nastasić.

Fantastični Finac Finbogason šokirao je Frajburg i spasio bod Augzburgu. Domaći su poveli prvim golo Finbogasona već u prvoj akciji na meču. Frajburg je postigao tri vezana gola i u 90. minutu vodio sa 3:1. Tada je na scenu ponovo stupio finski reprezentativac i golovima u 91. i 93. minutu, izjednačio na 3:3, zatvorivši ovaj sjajan meč.

Ni Verderu nije bila dovolja prednost od dva gola da bi došao do pobede protiv Majnca. Ekipa domaćih, za koju je igrao Miloš Veljković, vodila je golovima Bargfredea i prvim golom u dresu Verdera, Alžirca Belfodila. Međutim, gosti su prvo smanjili, da bi u 93. minutu Fabijan Fraj izjednačio na 2:2.

Da nije bilo svih ovih preokreta i golova u nadoknadi, vest dana bi bila prva pobeda Kelna u šampionatu. „Jarčevi“ su golom Klemensa na asistenciju Jojića, savladali Volfsburg i zabeležili prvi trijumf, kao poklon navijačima za praznike.

Štutgart – Bajern 0:1 (0:0)