Barsa stigla -22 i povela pa sve prosula, Nedović efikasan u pobedi Unikahe

baskonija - barselona 85:82

Trinaesto kolo Evrolige završeno je pobedama Baskonije i Unikahe.

Baskonija je u duelu sa Barselonom kontrolisala utakmicu od samog početka i već na poluvremenu je imala 17 poena prednosti (52:35), da bi se tokom treće četvrtine razlika popela i na +22 (65:43). Domaći tim je u četvrtu četvrtinu ušao sa vođstvom 74:59, ali je Barselona za četiri i po minuta u poslednjoj deonici serijom 15:0 stigla do izjednačenja (74:74).

Baskonija je odgovorila sa pet vezanih poena, međutim Barselona je 47 sekundi pre kraja povela 82:81 trojkom Huana Karlosa Navara. To je bio i poslednji koš Katalonaca na ovoj utakmici, Šengelija i Uertas su precizno izveli naredna četiri slobodna bacanja, a Navaro je u poslednjem napadu promašio trojku za izjednačenje. Kod Baskonije Šengelija je postigao 24 poena, Porije je dodao 14, a Tima 10, dok je kod gostiju Ribas ubacio 15, a Hanga 14 poena.

Unikaha je bila bolja od Olimpije iz Milana na krilima Nedovića i Bruksa koji su postigli po 15 poena. Nedović je šutirao 3/7 za dva i 1/6 za tri poena, a imao je i po 1 skok, asistenciju i ukradenu loptu. MekKalum i Salin su dodali po 8 poena, a Dragan Milosavljević se za 19 minuta nije upisao u strelce, promašivši sva tri šuta iz igre.

Kod gostiju Gaudlok je postigao 18 poena, Tiodor je dodao 14, a Bertans 13 poena. Vladimir Micov je za 23 minuta ubacio 9 poena uz 3 skoka i 1 asistenciju.

Podsećamo u prve dve utakmice današnjeg programa pobede su ostvarili CSKA i Olimpijakos.

Baskonija – Barselona 85:82 (22:17, 30:18, 22:22, 11:25)
Unikaha – Milano 74:71 (26:20, 9:22, 20:11, 19:18)