Fantastični Hari Kejn, Megvajer oteo pobedu Junajtedu [VIDEO]

Hari Kejn je het trikom na gostovanju u Barnliju obeležio 19. kolo Premijer lige, dok je Junajted na King Paueru prosuo još dva boda i verovatno se oprostio od titule.

Ako je i bio u krizi, Totenhem je u Barnliju ponovo ličio na ekipu iz prethodne dve sezone. Najzaslužniji za trijumf „pevaca“ na neugodnom gostovanju, bio je fantastični Hari Kejn, trostruki strelac. Sa nova tri gola, centarfor tima iz Londona stigao je na deobu druge pozicije sa Ronaldom, Levandovskim i Kavanijem, na listi najboljih strelaca u svim takmičenjima u 2017. godini.

Ispred sjajnog Engleza nalazi se samo Lionel Mesi sa golom više, ali Kejn ima još jednu utakmicu u kalendarskoj godini, protiv Sautemptona, dok je Argentinac završio godinu. Ako pogodi protiv „svetaca“, Kejn će godinu završiti kao najbolji strelac u svim ligama, a neverovatno deluje podatak da mu je ovo bio sedmi het-trik u 2017. godini.

Dramatično je bilo u poslednjoj utakmici kola, u kojoj su Lester i Mančester Junajted remizirali 2:2. Domaći su poveli preko tandema Mahrez-Vardi u 27. minutu, posle akcije koja je podsetila na šampionske dane ove ekipe i ovog tandema. Rezultat je preokrenuo Huan Mata, u koga Murinjo ima sve više poverenja, a Španac mu uzvraća odličnim igrama i golovima.

Prvo je na inteligentan način savladao golmana domaćih Šmajhela u 40. minutu, da bi 20 minuta kasnije iz slobodnog udarca postigao gol za vođstvo „crvenih đavola“. Lester je od 73. minuta igrao bez isključenog Amartija, ali je i sa desetoricom došao do boda u 94. minutu, kada je Olbrajton centrirao, a Megvajer pogodio mrežu Junajteda. Nemanja Matić je bio u timu gostiju i zaradio je žuti karton.

Barnli – Totenhem 0:3 (0:1)
Kejn 7′(p), 69′, 79′

Lester – Mančester Junajted 2:2 (1:1)
Vardi 27′, Megvajer 90+4′ – Mata 40′, 60′

Stanojević posle Slovaka: Vratile su nam se neke stvari iz prve utakmice kad smo imali pet stopostotnih šansi

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Dunajske Strede iz Slovačke u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija. Golovima Pantića i Rikarda,...