Budućnost savladala Megu i prebacila pritisak na Crvenu zvezdu

Mega Bemax – Budućnost 83:94 (31:23, 18:27, 22:25, 12:19)

Košarkaši Budućnosti ostvarili su novu pobedu u ABA ligi i imaju dve pobede prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu pred sutrašnji derbi crveno-belih sa Cedevitom.

Podgoričani su imali problema samo u prvoj četvrtini, koju je Mega dobila sa osam poena prednosti, ali su gosti već do poluvremena preokrenuli rezultat i na odmor otišli sa poenom prednosti (50:49).

Igrači Mege pružali su dobar otpor lideru sve do sredine četvrte četvrtine i rezultata 80:76 za Budućnost, a onda su Kajl Lendri i Kajl Gibon postigli trojke, da bi nakon polaganja Lendrija na semaforu stajalo 88:78 za Budućnost.

Igrač utakmice bio je Nikola Ivanović, nekadašnji košarkaš Mege, koji je postigao 18 poena, Gordić je ubacio 17, a Gibson 15 poena.

Kod Mege najefikasniji je bio Čančar sa 15 poena. Budućnost je trojke šutirala nešto slabije nego protiv Crvene zvezde, ali ponovo sa zavidnim procentom od 43 odsto ubačenih trojki (10/23).

Šampion Crne Gore pogodio je 62 odsto pokušaja za dva poena, a treba reći i da su njegovi igrači šutirali 30 slobodnih bacanja, naspram Meginih 14.