Sevilja nastavlja da tone, remi u Barseloni [VIDEO]

primera logo

Minimalna pobeda Alavesa i podela bodova u Barseloni, ishodi su popodnevnih utakmica u španskoj Primeri.

Espanjol je već četvrtu utakmicu bez poraza, a da su Katalonci u dobroj formi pokazao je remi sa Atletik Bilbaom. Oba gola viđena su u prvom poluvremenu a poveo je domaćin golom Morena u 29. minutu, da bi Vilijams šest minuta kasnije postavio konačnih 1:1. Baskijici su u još boljoj seriji, oni ne znaju za poraz već osam kola, pa su sve bliže vrhu tabele. BIlbao ima 25, a Espanjol bod manje i na osam je bodova iznad zone ispadanja.

Ni promena trenera Sevilji nije dala želejni rezultat, a ni pomak u igri. Tim iz Andaluzije doživeo je na gostovanju Alavesu treći uzastopni poraz, pa je osvojio samo bod u poslednjih pet kola. Sevilja je sve dalje od borbe za Ligu šampiona, a tek je polovina prvenstva. Sa druge strane Alaves je upisao veoma važnu pobedu u borbi za opstanak i sada ima 18 bodova, dva više od poslednjeg tima u zoni ispadanja. Sevilji je presudio sjajan gol Manu Garsije u 52. minutu, kada je perfektno prihvatio dodavanje El Hadadija, a onda efektno pogodio sa desetak metara iskosa sa leve strane. Gostima nije pomoglo ni što su posednjih desetak minuta imali igrača više, pošto je Ruben Duarte isključen zbog dva žuta kartona.

Selta je u prvoj današnjoj utakmici slavila na gostovanju Levanteu 1:0, golom Pione Sista u finišu prvog poluvremena.

Espanjol – Atletik (B) 1:1 (1:1)
Levante – Selta 0:1 (0:1)
Alaves – Sevilja 1:0 (0:0)