Revolveraški obračun Šveda i Ročestija pripao Rusu, Himki osvojio “Pionir” [VIDEO]

Milko Bjelica u porazu od Himkija 79:70

Crvena zvezda – Himki 70:79 (21:14, 16:17, 17:21, 16:27)

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su treći poraz u poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima, a drugi vezani u Evroligi.

Igrači Dušana Alimpijevića nisu imali rešenje za fenomenalnog Alekseja Šveda koji je postigao 29 poena, a imao je dvocifren košgeterski učinak na svim evroligaškim mečevima ove sezone. Kod Crvene zvezde trojica igrača postigla su 60 od 70 poena i u takvoj situaciji beogradski klub je teško mogao do pobede.

Crvena zvezda je fantastično počela utakmicu, Nemanja Dangubić je za 4 minuta postigao 4 trojke iz isto toliko pokušaja, a na semaforu je stajalo 14:5. Uspeli su gosti iz Podmoskovlja da uhvate priključak sa pet uzastopnih poena, ali je srpski šampion kontrolisao igru i rezultat u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 21:14.

Nemanja Dangubić

Druga četvrtina počela je trojkom Šveda i serijom Himkija od 7:0, a Crvna zvezda je prve poene postigla nakon četiri minuta igre. Na dva minuta pre kraja druge četvrtine Crvena zvezda je stekla najveću prednost, 37:26, ali do kraja prvog poluvremena nije poentirala, a Himki je na odmor otišao sa zaostatkom od 6 poena (37:31).

Domaćin je veoma loše otvorio i treću četvrtinu, Himki je napravio seriju od 8:0, a posle četiri minuta igre u nastavku ruski klub je vodio 43:39. Uspela je Crvena zvezda da ponovo povede, postigla je devet vezanih poena za vođstvo 48:43, ali je ponovo sve prosula i dozvolila gostima da povedu 52:49.

Čarls Dženkins dobio na poklon dres Crvene zvezde

Ipak, sam finiš treće deonice pripao je beogradskom klubu, a Ročesti je sa 5 vezanih poena doneo novu prednost – 54:52. Ročesti je na početku poslednje četvrtine postigao trojku za 57:52, ali je to bio, ispostavilo se, uvod u novi prazan hod Crvene zvezde, koja nije poentirala naredna četiri minuta, a Himki je vodio 61:52. Crnu seriju prekinuo je Feldin trojkom, ali je posle nove serije Himki poveo 69:62. Poslednju šansu za preokret Zvezda je propustila pri rezultatu 66:71, ali je neverovatni Šved sa osam poena do kraja meča doneo važan trijumf svom timu.

Šved je uz 29 poena imao i 5 skokova i 4 asistencije, Anderson je postigao 14, a Tomas 11 poena. Stefan Marković je za 23 minuta ubacio 7 poena uz 6 asistencija, dok je Čarls Dženkins koji je pred utakmicu dobio uramljen dres Crvene zvezde na poklon, za 19 minuta postigao 5 poena.

Kod Crvene zvezde fenomenalan je bio Ročesti sa 27 poena (5/7 za dva, 5/8 za tri poena), Dangubić je dodao 20, a Feldin 13 poena. Podbacio je Bjelica koji je postigao 2 poena uz svih 5 promašaja iz igre.