Senzacionalni Sandgren u četvrtfinalu uz optužbe na račun lože Dominika Tima [VIDEO]

Tenis Sandgren je posle eliminacije Stanislasa Vavrinke napravio još jednu senzaciju na prvom Grend Slemu u sezoni.

Sandgren je savladao i 5. nosioca Dominika Tima, a posle velike borbe i četiri sata igre rezultat je bio 3:2, po setovima 6:2, 4:6, 7:6(4), 6:7(9), 6:3.

Amerikanac, koji je pred Australian Open zauzimao 97. mesto na svetu, samo dva puta je izgubio servis u meču, poslednji put u petom gemu trećeg seta, a ukupno je spasao devet brejk lopti. Tim je u taj-brejku četvrtog seta spasao meč loptu, zatim i dobio set, ali je brejk u šestom gemu trećeg seta bio dovoljan najvećoj senzaciji Australian Opena za prvo četvrtfinale Grend Slema u karijeri.

Sandgren ima 26 godina, a postao je tek drugi igrač u poslednjih 20 godina koji je došao do četvrtfinala na svom debiju u Melburnu.

Meč je u trećem setu dobio i kontroverznu notu s obzirom da je Sandgren optužio nekoga iz lože Dominika Tima da ga je ometao tokom servisa. Bilo je to nakon gema u kojem je izgubio servis, a Tim smanjio na 3:2 u trećem setu.