Senzacija u Madridu: Brašanac i ekipa izbacili Real! [VIDEO]

Senzacija u četvrtfinalu Kupa Kralja!

Madridski Real je eliminisan od Leganesa i to nakon pobede u prvoj utakmici u gostima. „Kraljevski klub“ je u prvoj utakmici slavio minimalnim rezultatom, a trener Zinedin Zidan očekivao je da je sledećih 11 igrača sposobno da ne izgubi od trenutno trinaetoplasirane ekipe u Primeri – Kasilja, Ernandez, Ramos, Načo, Hakimi, Isko, Ljorente, Kovačić, Asensio, Benzema i Lukas. Tokom utakmice šansu su dobili Karvahal, Majoral i Luka Modrić, ali ništa nije pomoglo.

Gosti su poveli posle pola časa igre, a strelac je bio Eraso, ali je Real izjednačio u 47. minutu preko Benzeme. Senzaciju je kompletirao Gabrijel, na asistensiju Erasoa, a iako je do kraja bilo još punih 35 minuta Real nije uspeo da postigne gol koji bi ga odveo u polufinale. Za ekipu Leganesa svih 90 minuta odigrao je Darko Brašanac.

A osim Sevilje i Leganesa tamo će igrati i Valensija koja je eliminisala Alaves nakon izvođenja jedanaesteraca. U prvoj utakmici „slepi miševi“ su trijumfovali 2:1, istim rezultatom danas je slavio i klub iz Vitorije pa su odlučivali penali. Drama je najpre viđena u regularnom toku, pošto je Sobrino Alavesu u 86. minutu omogućio produžetke, a pošto nije bilo golova u dodatnih pola časa izvođeni su penali. Čak tri udarca sa „bele tačke“ promašili su igrači Alavesa, Alfonso, Perez i Sobrino, a sa druge strane neprecizan je bio samo Kondogbija.

U polufinalu će igrati Valensija – Aletiko Madrid, dok Leganes čeka boljeg iz duela između Barselone i Espanjola.

Real Madrid – Leganes 1:2 (0:1) – prvi meč 1:0
Benzema 49′ – Eraso 31′, Gabrijel 55′

Alaves – Valenija 2:1 (0:0) pen. 2:3 – prvi meč 1:2
El Hadadi 73′, Sobrino 86′ – Mina 77′

Nikolić oduševio navijače, ali i dalje ima protivnike

Marko Nikolić je potvrdio da će ostati u Lokomotivi i sledeće sezone, a nakon ove u kojoj je osvojen...